„Drogocenna perła” – Odcinek 8: Kozioł ofiarny

W 8. odcinku telenoweli „Drogocenna perła”: Mundo zostaje posądzony o usiłowanie zabicia Ernesta. Emisja 28 września 2023 o godz. 16.50 i 21.25 w Novelas+.

Mundo broni Franza przed pracownikami fabryki, którzy zarzucają mu, że ich szpieguje. Sonan pragnie udać się do świątyni San Zhi, żeby zobaczyć się z dziećmi. Szuka naszyjnika modlitewnego Anandy i przypomina sobie, że podarowano go Franzowi. Franz opowiada żonie o sprzeczce z pracownikami fabryki. Silvia próbuje otruć Ernesta. Manfred uważa, że postąpiła nierozważnie. Komuniści omawiają plan kolejnego zrywu. Fabricio odcina się od ich pomysłu, gdyż jest zbyt ryzykowny.

W radiu wypowiadają się niepochlebnie o działaniach partii komunistycznej. Curió, Etelvino i Benito ponownie naskakują na Franza tylko dlatego, ze jest synem właściciela fabryki. Ernest wznosi toast za porażkę komunistów. Gdy dowiaduje się, że pracownicy fabryki się buntują, postanawia zwiększyć im zakres obowiązków i obniżyć pensje. Frranz prosi ojca, żeby zmienił testament.

Komuniści planują zawiązanie komitetu, który będzie reprezentował prawa pracowników fabryki. Liczą, że wizja strajku zmusi Ernesta do cofnięcia ostatnich decyzji. Jednakże Ernest twardo obstaje przy swoim. Między nim a Mundem wywiązuje się kłótnia. Benito sięga po broń i strzela do Ernesta. Wina spada dla Munda, który razem z Tonim i Gaią rzuca się do ucieczki. Policja rozpoczyna poszukiwania zbiegów. Franz nie wierzy, gdy Ernest wmawia mu, że to Mundo do niego strzelił.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów dystrybutora.
Więcej informacji na stronie www.novela.pl/drogocenna-perlaTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.