Kultowe, ale niepopularne

Emitowane w Czwórce meksykańskie telenowele gromadzą przed telewizorami poniżej 300 tys. widzów.

Nie wszystkie popularne przed laty telenowele przetrwały próbę czasu. O ile „Zbuntowany anioł” czy „Esmeralda” emitowane po raz wtóry gromadzą przed telewizorami szeroką publiczność, o tyle „Maria z przedmieścia” i „Paulina” już niekoniecznie.

Przez ostatnie tygodnie przypominana przez Czwórkę 90-odcinkowa telenowela „Maria z przedmieścia” z Thalíą i Fernando Colungą w roli głównej gromadziła publiczność poniżej 300 tysięcy. Ostatni odcinek emitowany 16 stycznia obejrzało jedynie 252,6 tys. (co dało 2,55% udziałów). Niewiele lepiej radzi sobie emitowana w tym samym paśmie „Paulina”, której wyniki oglądalności przedstawiamy w poniższej tabelce. Widzów już teraz uprzedzamy, że od 18 lutego losy Pauliny i Paoli będą śledzili w Szóstce – telenowela „przeskakuje” do siostrzanego kanału Czwórki na godzinę 17.15.

NR OGLĄDALNOŚĆ UDZIAŁY (SHR)
1 245 704 2,46%
2 224 486 2,25%
3 239 766 2,78%
4 274 520 2,78%
5 312 208 3,10%
6 241 312 2,40%
7 282 015 2,85%


Comments

 1. Genialna jest ta LA Usurpadora ?

 2. Droga do szczęścia(Un camino hacia el destino) pojawiła się w całości w ofercie IPLA :)

 3. Jak “Paulina” ogląda się w TV6?

 4. A to ciekawe, że żadnej naszej stacji nie stać na jakąś nowość z MX

 5. Dawid, Weronika ma racje dość że jest nudne to uciążliwe gdyż gra same ciepłe kluchy w tych filma w paulinie to chyba najgorzej, chociaż nie we wszystkich fatalnie grał.

 6. Od oficjalnych źródeł

 7. Weronika mów za siebie

 8. Moja nadzieja to nie jest zbyt dobra propozycja. Była już emitowana i z tego co wiem wysokiej oglądalności nie miała. Zresztą mi bardzo do gustu nie przypadła. Paulina jest dużo ciekawsza.

 9. Ja bym obejrzała nowość z Angelique Boyer amar a muerte.

 10. Oglądalność jest niska dlatego że dla niektórych oglądanie serny raz tego samego głównego bohatera w koleknym serialu jest nudne. Poza tym tak stare seriale nie cieszą sie zbytnią popularnością. Powinniście emitować bardziej współczesne seriale. Ja z miłą chęcią oglądałabym serial Mój grzech czy Moja nadzieja. Są ciekawe i nowsze. Zwlaszcza Moja nadzieja której fabuła jest zabawna. Powinniście emitować takie seriale.

 11. A skąd wiecie, że od 18 marca będzie Słodka Miłość ??

 12. Oglądam telenowele ale nie zawsze można obejrzeć w TV,bo mam też inne obowiązki.Ale jak mogą zamiast Pauliny,Puścić Gliniarza i prokuratora po raz enty.Napewno nie będzię miał wiekszej ogladalnosci.W kółko powtarzają te same seriale.Obrzydły…
  Powtórki telenowel też zabrane.

 13. Dziwią się, że nie mają oglądalności. Mnie to nie dziwi. Może warto pomyśleć o zmianie godziny emisji. O godzinie 16 dużo osób jeszcze jest w pracy i nie ma jak obejrzeć.

 14. Ciekawe kiedy przerwia emisję słodkiej miłości.

 15. Dajcie kobieta trochę relaksu i wykupuje coś nowego. Nie zabieraj ie nam telenowel

 16. Od 18 marca słodka miłość o godz.6.00 w tv puls

 17. Słodka miłość od marca w TV Puls.

 18. Szkoda, że nie wyemitują jakieś nowej telenoweli, Gliniarza i prokuratura na pewno nie będę oglądała, widzę że stacja bardzo ciężko przędzie bo nie stać ich na nowe telenowele, szkoda mi ich że tak nisko upadli bo czekałam na coś nowego

 19. Ja jestem wielbicielką właśnie starych telenowel i bardzo się ucieszyłam, że TV4 zaczęło je emitować bo były najlepsze. Niestety radość była krótka. Ale będę oglądała je na TV6 byle tylko nie przestali ich emitować. Jak dla mnie mógłby to być taki kanał właśnie ze starszymi produkcjami. A teraz trochę historii : w latach 80 TV zaczęła wyświetlać brazylijską telenowelę Niewolnica Isaura, której popularność wywołała dosłownie szaleństwo na punkcie produkcji latino. Aktorzy grający główne role przyjechali do Polski i wszędzie gdzie się pojawili byli entuzjastycznie przyjmowani prze tłumy ludzi. Swoim przyjazdem wywołali zbiorową histerię na niespotykaną dotąd skalę. Potem były inne produkcje brazylijskie ale żadna nie powtórzyła sukcesu poprzedniczki. Pierwszą telenowelą meksykańską z Fernando Colungą w roli głównej była Maria z przedmieścia ale serial ten był emitowany na kanale regionalnym TV7 gdzie dominowały wtedy telenowele wenezuelskie. W 1998 roku TVN jako pierwszy kanał ogólnodostępny zapoczątkował nadawanie telenowel głównie meksykańskich kupując hitową Esmeraldę i znowu zaczęło się szaleństwo. W dniu emisji ostatniego odcinka przyleciała do Polski Leticia Calderon grająca tytułową rolę. Były reportaże i wywiady z aktorką a wszędzie witały ją tłumy ludzi. Stacja TVN wydała nawet okolicznościową kasetę VHS z zapisem całej wizyty w naszym kraju uwielbianej “Esmeraldy”, którą można było kupić za niezbyt wygórowaną cenę w biurze promocji tego kanału. Potem była Paulina i wiele, wiele innych głównie z Televisy. Miały swój klimat i świetnych aktorów. Dzisiejsze telenowele tym starszym nie dorównują zwłaszcza jeśli chodzi o obsadę.

 20. Niewiem czemu nie biorą nowych telenowele, od zawsze puszczali . 3 razy Esmeralda . A teraz to już całkowicie zrezygnowali. Ale może na wrzesień wezmą coś xd mają tyle wybory. Nawet jakieś z 2017 nooo xd

 21. Jaki telenowele taki też odbiór . To że coś było popularne sprzed 20 lat nie oznacza , że będzie w 2019 . Pamiętam jak się wracało ze szkoły i czekało na serial a teraz nie ma na co żadnych nowości . Puszczając :Esmeraldę” po 15 latach rozumiem raz a nie 3 razy. A po czasie znów prawie to samo ale w nowszej wersji to denne nudne i nie warte oglądania , Lepiej niech dadzą dwie nowe telenowele a nie znów może puszczą Nie igraj z aniołem .. co już mnie też nudzi .

 22. Szkoda. Oby widownia z Czwórki przeniosła się na tv6, bo taka oglądalność na Szóstce to byłby hit. W ogóle fajnie by było gdyby Szóstka zmieniła profil na taki kobieco-serialowy.

 23. Nie będzie żadnej nowości, po zakończeniu Światło twoich oczu, Paulina zostanie przeniesiona do tv6, a na tv4 emitować będą Gliniarz i prokurator oraz Policjantki i policjanci

 24. Oglądalność niska, bo nie ma co oglądać. Telewizja zamiast kupić jakieś popularne nowości z lubianymi aktorami stawia na starocie, które już dawno się przejadły. Od prawie dwóch lat nie oglądam telenowel bo nie ma i czego oglądać.

 25. Virginia to chyba cała poleciała ;)
  Mnie się kojarzy, że “Valerię” z Natalią Oreiro nie puścili całej w normalnych godzinach – podobno końcowe odcinki szły wcześnie rano i nawet tej informacji nie podali ;/

 26. Ja co prawda o 16 jestem w domu, ale nie ma opcji bym mogła obejrzeć – Rodzice oglądają wtedy “Wydarzenia, Pogoda, Interwencja” i po tym mogę sobie obejrzeć ostatnie pół godziny – takie oglądanie, że nic z tego nie wiem :D Żałowałam, że nie ma powtórek. Paulina ma mało odcinków i akcja szybko się toczy, więc ciężko oglądać i wszystko zrozumieć w większości trzeba sobie dopowiedzieć co się działo…
  Dla mnie na plus, że godzinę przesunęli. Na szczęście innych telek nie oglądam a do “Pauliny” mam sentyment ;)

  @uloa… a to nie było tak, że Esmeralda była nadawana po “Paulinie” ??

 27. Carola,w pełni się z Tobą zgadzam ;)

 28. Carola Też uważam ze wyniki nie są złe ,ale oni pewnie spodziewali się tak samo dobrych jak miała Esmeralda . Może za dużo telenowel z Colungą . Co do Światło twoich oczu to za szybko ją dali .Ile razy można oglądać tą sama historię ?Mogli poczekać chociaż rok albo dać na wiosnę .

 29. Wyniki nie są złe marudzą. Ja o 16 kończę pracę więc nagrywam i oglądam później. Dobrze wiedzieć że trzeba będzie stacje zmienić… Dla mnie powinno zostać bez zmian Paulina o 16 a o 17 nowy serial. znowu tv4 nas olewa.

 30. To jest chore tak jak ktoś napisał że nadawane są w godzinach powrotów z pracy do domu to jest w połowie trwania zmienia się a to stacje a to godzinę zastanówcie się co robicie w ten sposób okazujecie brak szacunku dla większości widzow

 31. uwazam, ze to nieprawda iz sa slabe wyniki… oni licza na milionowa widownie? o godzinie 16 toludzie dopiero wracaja z pracy- nawet nie ma powtorek…

 32. Droga Novelo jak Paulina zostanie przeniesiona do TV6 to jaka telenowela będzie wtedy na TV4 zamiast Pauliny. Czy są szanse żeby na TV4 była Virginia z Gabrielą Spanic. Ile Virginia miała odcinków 135 czy 150 bo chyba TVN nie zakupił wszystkich odcinków jak była emisja Virginii na TVN. Pozdrawiam Jacek Marszałek. Odpiszcie.

 33. No bo Esmeralda była najlepsza. A Paulina popłynęła na fali popularności Esmeraldy.
  Pamiętam jak w podstawówce przegadywaliśmy co się wydarzyło u Esme i Jose Armadno :D hah
  Co za czasy.

 34. Bo godzina jest lipna i nie ma powtorek jak ktos pracuje to kiedy ma ogladac?

 35. Zgadzam się z Rafałem, że epoka telenowel w polskiej TV dobiegła końca, trzeba to z przykrością stwierdzić… Będę oglądała nowości w oryginale za pośrednictwem internetu, bo seriale tureckie (których u nas mnóstwo) w ogóle mi się nie podobają :/ Nie ma to jak telenowele latino <3

 36. Lepsza godzina to 17.00 bo przynajmniej dotrze sie do domu z pracy a o 16.00 to mogą tylko ogladac emeryci

 37. Najlepiej jakby puścili telenowelę z Ruffo i Evorą. Oni zawsze przyciągają widzów.

 38. Paulina świetna telenowela, jedna z lepszych które oglądałam. STM straszne nuuuudy. Oby tylko nie puścili znowu Marichuy ?

 39. Wygląda , że era telenowel powoli się kończy. Od lutego nie będzie żadnych telenowel, tylko maglowany poraz enty Gliniarz i prokurator czy też Policjanci i policjantki. Niestety telewizje stawiają tylko na polskie produkcje. Jest tyle fajnych telenowel, a Czwórka wykupiła beznadziejne STM, a może właśnie jest taka polityka telewizji. Kupić starocie i niezbyt popularne produkcje, aby później tłumaczyć się niską oglądalnością i zrezygnować z telenowel. Do wakacji tyle czasu , a żadnej nowości. Gdzie te czasy, gdy telenowela za telenowelą i do tego dwie nowości od razu. Ech!

 40. WIADOMOŚĆ DO N prawdopodobnie zamiast światło twoich oczu maja być powtórki policjanci i policjantki

 41. Triumf miłości jak będzie na antenie to na pewno oglądalność wzrośnie bo to była naprawdę piękna i wzruszająca telenowela.Pozdrawiam

 42. Chcemy ogladac nowe telenowele wykupcie a napewno ogladalnosc wzrosnie

 43. Najstarsze seriale są najlepsze! Szkoda, że zostanie przeniesiona na 17:15, bo wtedy już niestety nie będę miała okazji oglądać.. Wolę Paulinę niż światło Twoich oczu. Tego już w ogóle nie da się oglądać.

 44. Jak widać nie każda kultowa telenowela się sprawdza – może widzom znudziły się już starocie ;) Czwórka powinna kupić jakąś współczesną, ciekawą historię, jest w czym wybierać.

 45. To Twoje zdanie, ja nie lubię i nie oglądam staroci.

 46. Paulina i Maria z przedmieścia to najleprze telenowele na świecie bardzo lubię w filmie Paulina: Paole jest stanowcza i lubi podrużować a też Paulinę jest cicha. Dzisiejszy odcinek był bardzo ciekawy .

 47. O 16ej jest konkurencja po na TVP2 Koło Fortuny, na Polsacie Wydarzenia i przez to tak wyszło jak wyszło. Myślę, że sukces powtórki Esmeraldy mimo tej emisji o 16ej był podyktowany, że być może ta produkcja jest bardziej kultowa od Pauliny, a poza tym Leticia Calderon była tak popularna, że zaprosili ją do Polski. Takie moje zdanie.

 48. Paola Bracho 1998 nowe telenowele są dużo lepsze od strach np El color dela pasion czy La sambra del pasado. Nie rozumiem jak można oglądać drugi raz tą samą telenowele. Na pewno nic już nie będzie na tv4. Trzeba zapomnieć o telenowelach w tv

 49. Paulina czy Maria z przedmieścia to najlepsze telenowele jakie teraz ogladałam !!! Nowe telenowele sa do dupy!!!

 50. W połowie lutego kończy się Sin Tu Mirada ciekawe czy Czwórka da coś premierowego, pewnie nie ..

 51. Mogli by puscic Luz Maria,fiorella,

 52. Czy “Twoja na zawsze” z TV Azteca sprawdziła się? Nie powiedziałbym. Czytałem, że oglądalność na poziomie takim jak teraz ma “Paulina” czy “Maria z przedmieścia” a te się u nas jak widać zbytnio nie sprawdziły.

 53. Pewnie puszcza Cielo Rojo ,La Loba z wytworni Azteca ,bo juz byla jedna Telcia z Azteca i sie sprawdzila :)

 54. Niech puszczą telenowele
  Porque el amor manda z Blancą Soto
  ☺️☺️☺️

 55. Ostatnio tyle dobrych nowych telenowel nakręcono !!! Dlaczego tv4 nie zaproponowała widzą El color de la pasion? Dobrze zareklamować i można zdobyć widzów. Ale po co lepiej dać jakiś paradokument beznadziejny.
  Czy jakiś stary serial amerykański i puszczać nieustannie w koło jedno i to samo :-(

 56. A STM jaką ma oglądalność?

  1. Porównywalną do „Marii…” czy „Pauliny”.

 57. Ciekawe czy będzie po Paulinie jakaś nowa telenowela, ale skoro taka niska oglądalność to pewnie nie:/

 58. Dajcie w końcu nową telke,to będzie miała większą oglądalność.Puszczacie starocie to macie nauczkę,brak oglądalności.Ja już wole oglądać,programy Ukryta prawda,czy trudne sprawy,chociaż się uśmieje :D

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.