Jedna z największych telewizyjnych produkcji w Brazylii ostatnich lat, telenowela kostiumowa pt. „Dziesięć przykazań” (oryg. Os dez mandamentos), po raz pierwszy w Polsce – emisja od 11 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls). To swobodna adaptacja życia biblijnego Mojżesza i jego otoczenia. Historyczne tło jest jednak tutaj tylko pretekstem do ukazania dworskich intryg, skomplikowanych relacji rodzinnych, bezwzględnej walki o władzę oraz całej gamy uczuć, które od zawsze towarzyszą człowiekowi, takich jak miłość, zazdrość i nienawiść. Bohaterami są zarówno historyczne, jak i fikcyjne postaci. W rolach głównych m.in. Guilherme Winter („Paraíso”, „Ti ti ti”), Sérgio Marone („Klon”, „Duszny raj”) i Camila Rodrigues („América”, „Król Dawid”).

Brazylijska premiera „Dziesięciu przykazań” odbyła się w marcu 2015 roku, a produkcja bardzo szybko okazała się hitem w tym kraju. Od marca do listopada 2015 roku losy bohaterów serialu śledziło ponad 144 mln Brazylijczyków, a popularna brazylijska telewizja Rede Record, która jest głównym producentem serialu, poważnie zagroziła konkurencji, w tym medialnemu gigantowi, telewizji Globo. Sukces produkcji okazał się tak duży, że zainteresowały się nią również inne kraje. Telenowela zostanie wyemitowany m.in. w takich krajach, jak Niemcy, Anglia, Francja, Portugalia, Japonia i Chile. Na podstawie serialu powstał film kinowy, który również okazał się hitem w Brazylii. Tylko przez cztery pierwsze dni stycznia br. sprzedano ponad 400 tys. biletów na seans, co może uczynić z niego najbardziej kasowy film kinowy w Brazylii.

Materiały TV Puls

[tabs tab1=”Dziesięć przykazań – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


1 KOMENTARZ

  1. Nie na temat. Novelo jaka jest oglądalność seriali Oblicza miłości i Mojej Nadziei? Wyczytałam u was na fejsie, że Włoszka ma 450 tyś a Odmienić los 260 tyś. Zostają jeszcze te 2.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.