“Dziesięć przykazań”: Zwiastun serialu

Zwiastun telewizyjny brazylijskiej telenoweli pt. “Dziesięć przykazań” (oryg. Os dez mandamentos). Emisja od 11 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls.

Jedna z największych telewizyjnych produkcji w Brazylii ostatnich lat, telenowela kostiumowa pt. “Dziesięć przykazań” (oryg. Os dez mandamentos), po raz pierwszy w Polsce – emisja od 11 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls). To swobodna adaptacja życia biblijnego Mojżesza i jego otoczenia. Historyczne tło jest jednak tutaj tylko pretekstem do ukazania dworskich intryg, skomplikowanych relacji rodzinnych, bezwzględnej walki o władzę oraz całej gamy uczuć, które od zawsze towarzyszą człowiekowi, takich jak miłość, zazdrość i nienawiść. Bohaterami są zarówno historyczne, jak i fikcyjne postaci. W rolach głównych m.in. Guilherme Winter (“Paraíso”, “Ti ti ti”), Sérgio Marone (“Klon”, “Duszny raj”) i Camila Rodrigues (“América”, “Król Dawid”).

Brazylijska premiera „Dziesięciu przykazań” odbyła się w marcu 2015 roku, a produkcja bardzo szybko okazała się hitem w tym kraju. Od marca do listopada 2015 roku losy bohaterów serialu śledziło ponad 144 mln Brazylijczyków, a popularna brazylijska telewizja Rede Record, która jest głównym producentem serialu, poważnie zagroziła konkurencji, w tym medialnemu gigantowi, telewizji Globo. Sukces produkcji okazał się tak duży, że zainteresowały się nią również inne kraje. Telenowela zostanie wyemitowany m.in. w takich krajach, jak Niemcy, Anglia, Francja, Portugalia, Japonia i Chile. Na podstawie serialu powstał film kinowy, który również okazał się hitem w Brazylii. Tylko przez cztery pierwsze dni stycznia br. sprzedano ponad 400 tys. biletów na seans, co może uczynić z niego najbardziej kasowy film kinowy w Brazylii.

Materiały TV Puls

[tabs tab1=”Dziesięć przykazań – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Comments

  1. Nie na temat. Novelo jaka jest oglądalność seriali Oblicza miłości i Mojej Nadziei? Wyczytałam u was na fejsie, że Włoszka ma 450 tyś a Odmienić los 260 tyś. Zostają jeszcze te 2.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.