„Dziesięć przykazań” – Odcinek 174: Pogrzeb Eliseby

W 174. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Aaron żegna się z żoną. Rodzina wyprawia pochówek zmarłej. Emisja 20 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Eliseba udziela błogosławieństwa Anie i Ozeaszowi, by mogli się pobrać. Hebrajczycy cieszą się ze zwycięstwa nad Amalekitami. Eliseba żegna się z bliskimi. Apuki okłamuje Chibale, gdy mówi mu, że wpadł w oko Anie. Judite mówi Safirze, że nie podobało jej się to, w jaki sposób Apuki ją nagabywał. Król Amalekitów jest oburzony klęską swojego wojska. Mojżesz prosi Hebrajczyków o pomoc w pogrzebaniu ciał zabitych Amalekitów, zanim powrócą do osady.

Kobiety radoście witają powracających z bitwy mężów. Bina donosi Datanowi, że Apuki nękał Safirę. Ten natychmiast zachodzi do namiotu Apukiego i uderza go w twarz. Mężczyźni zaczynają się bić. Corá i Abiram rozdzielają ich. Eliseba żegna się z mężem i dziećmi, choć Aaron nie chce przyjąć do wiadomości, że jego ukochana kobieta umiera. Miriam pociesza brata i przekonuje go, że Bóg nie jest winny temu, co spotkało jego żonę. Eliseba wzywa ponownie męża. Małżonkowie po raz ostatni wyznają sobie miłość. Aaron wydaje z siebie krzyk bólu po śmierci żony.

Anie jest wstyd za zachowanie ojca. Joquebede i Miriam przygotowują ciało Eliseby do pogrzebu. Aaron ma pretensje do Boga o to, że odebrał mu żonę. Mojżesz pociesza zrozpaczonego brata. Apuki grozi Datanowi. Następnego dnia odbywa się pogrzeb Eliseby. Aaron wygłasza wzruszające przemówienie. Gahiji wyjaśnia Simutowi i Radinie, na czym polega obrzęd pochówku u Hebrajczyków oraz ich stosunek do śmierci. Hur i Leila wspominają Henutmire i Uriego. Miriam martwi się o brata. Aaron wspomina szczęśliwe chwile z żoną.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.plTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.