„Dziesięć przykazań” – Odcinek 178: Niebezpieczeństwo

W 178. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Betânia dowiaduje się o śmierci Menahem i pojmaniu Jetra. Emisja 8 czerwca o godz. 22.10 w TV Trwam.

Król Balak rozkazuje zabić Menahema, aby poślubić jego żonę. Usiłuje także pozbyć się Jetra, który nie chciał oddać mu ręki córki. Corá nastawia Zura przeciwko Mojżeszowi. Wmawia mu, że Mojżesz planuje podbić królestwo Moabu i całe Kanaanu. Elda jest oburzona czynem Balaka i obawia się zemsty przywódcy Hebrajczyków. Tanya i Emma zabierają Adirę, Betânia i dzieci do haremu. Adira prosi Emmę, by zaprowadziła ją do ojca i męża. Jokebed wypomina córce, że odmówiła Hurowi tańca podczas zabawy w osadzie. Kobieta Miriam przyznaje, że była zazdrosna o grającą na flecie Seforę. Abiú upija się winem. Jaque nie kryje zainteresowania Zurem.

Joana i Ana rozmawiają z Jozue o niewłaściwym zachowaniu Ady. Zelofeade wzrusza się, gdy dotyka brzucha Abigail i czuje ruszające się w środku dziecko. Gahiji pociesza Leilę stęsknioną za Urim. Betânia opowiada Adirze o swoim romansie z Balaão. Emma śledzi sługę króla Balaka, żeby dowiedzieć się, gdzie przebywają Jetro i Menahem. Jozue rozkazuje wybudować tabernakulum zgodnie z planem Mojżesza. Synowie Aarona zostają mianowani kapłanami. Adira i Betânia dowiadują się, że Menahem został zabity, a Jetro wzięty do niewoli. Balaão obiecuje im, że uratuje Jetra. Proponuje Betânii, żeby zgodziła się poślubić króla i pomogła mu go zniszczyć. Datã uprzedza Mojżesza i Jozue o nieufności wobec przybysza. Balaão usypia strażnika i pomaga Betânii wślizgnąć się do celi, w której przetrzymywany jest Jetro. Mężczyzna potwierdza, że Menahem zginął z rozkazu króla. Nakazuje córce uciec z pałacu i powiadomić o wszystkim Mojżesza.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów Rede RecordTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.