„Dziesięć przykazań” – Odcinek 175: Spotkanie z rodziną

W 175. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Sefora i jej synowie przybywają do wioski Hebrajczyków. Emisja 21 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Judite mówi Apukiemu, że rozczarował ją swoim zachowaniem. Mojżesz przyznaje się, że tęskni za żoną. Calebe przekazuje Ozeaszowi podarunek dla Mojżesza. Datan naskakuje na Safirę i ubliża jej. Bina nie może słuchać okrutnych komentarzy Abirama i Corá na temat swojej siostry. Mojżesz oznajmia Ozeaszowi, że Bóg wybrał go na nowego przewodnika i będzie musiał przybrać nowe imię. Gahiji namawia Chibale na rozmowę z Aną.

Mojżesz odczytuje znak od Boga do wyruszenia w dalszą przeprawę. Hebrajczycy zwijają namioty. Przed odejściem Mojżesz nadaje Ozeaszowi nowe imię – Jozue. Miesiąc później Hebrajczycy docierają na pustynię Synaj. Jetro razem z Seforą i rodziną przybywają do wioski Hebrajczyków. Mojżesz jest wzruszony spotkaniem z żoną i synami. Aaron tymczasem pozostaje niepocieszony po śmierci Eliseby i odmawia przyjmowania posiłku. Eleazar martwi się o ojca. Joquebede poznaje synową oraz wnuki. Jozue mówi Anie, że Aaron znów odwraca się od Boga i trzeba mu pomóc pogodzić się z utratą żony.

Nadabe, Itamar i Aoliabe poznają siostry Sefory. Abiram zachwala urodę żony Mojżesza przed Corá. Wiadomość o przybyciu rodziny Mojżesza roznosi się po całej wiosce. Jetro i Mojżesz odbywają długą rozmowę, podczas której teść dowiaduje się od zięcia o tym, jak ten wyprowadził wolny lud Hebrajczyków z Egiptu. W końcu Mojżesz i Sefora zostają sam na sam. Wyznają sobie miłość i całują się.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.plTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.