„Dziesięć przykazań” – Odcinek 176: Przymierze

W 176. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz otrzymuje tablice z dziesięciorgiem przykazań. Emisja 22 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Hur prosi Miriam, żeby zagrała na harfie. W wiosce trwa zabawa. Jetro łączy się w bólu z Aaronem. Opowiada mu o tym, jak stracił własną żonę i mówi mu, że miłość do siedmiu córek dodała mu siły do dalszego życia. Hur prawi komplementy Miriam w obecności Joquebede i Mojżesza.

Następnego dnia przed namiotem Mojżesza gromadzi się tłum Hebrajczyków, czekających w kolejce na poradę. Zaciekawiony sytuacją Jetro postanawia zajrzeć do środka i przysłuchać się toczącym się rozmowom. Później udziela rady Mojżeszowi, jak wprowadzić w wiosce porządek i odciążyć go od nadmiaru obowiązków, po czym żegna się z córkami i wraca do swojego domu. Mojżesz odprowadza teścia, a przy okazji wspina się na górę, by wysłuchać rozkazów Boga. Po powrocie do wioski nakazuje zwołać wszystkich Hebrajczyków, by wysłuchali głosu Pana.

Mojżesz udaje się na górę Synaj, by zawrzeć przymierze i odebrać dwie tablice z dziesięciorgiem przykazań. Zniecierpliwiony opóźniającym się powrotem Mojżesza Apuki zwraca się do Aarona z prośbą o stworzenie im fałszywego boga. Aaron ulega namowom i stawia ołtarz, a na nim posąg złotego cielca z przetopionych kolczyków. W obozie goszczą tańce i śpiew na cześć fałszywego boga. Mojżesz zstępuje z góry i ogarnia go gniew na widok bawiącego się ludu. Upuszcza tablice, które rozbijają się w drobny mak, a następnie zrzuca cielca i niszczy ołtarz. Rozczarowany tym, co ujrzał, spogląda w oczy bratu oraz zebranym wokół gapiom i nawołuje ich, by stanęli za nim, jeśli wierzą w prawdziwego Boga. Ciąg dalszy nastąpi…

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.plComments

 1. Kto wie gdzie można obejrzeć sezon 2 Dziesięć przykazań. Najlepiej po polsku, ewentualnie po angielsku. DZIĘKUJĘ

 2. Serial “Dziesięć Przykazań” – świetny. Do dzisiaj TV Puls nie wyemitowało 66 odcinków drugiego sezonu, które są bardzo ze sobą powiązane. TV Trwam może będzie miało a może nie drugi sezon.W
  TV trwam obecnie jest nadawany pierwszy sezon, 1 odcinek tygodniowo. Do końca pierwszego sezonu jest ok 1,5 roku. Za półtora roku to ja już nie będę wiedziała o co chodzi i kto jest kim. Byle dziadostwo to potraficie nadawać a coś porządnego to po co. Niech ludzie będą głupi. Na tym wam zależy

 3. Witam. Czy wiadomo cos kiedy nastapi ciag dalszy odcinkow. Czekam i czekam i nie zapowiada sie aby tv puls wyemitowalo druga serie.

  1. Nie wiadomo. Być może TV Trwam zechce wyemitować drugi sezon, gdy zakończy emisję pierwszego.

  2. Jest link po brytyjski

   1. Witam. Bardzo chcę obejrzeć Dziesięć przykazań sezon2. Proszę o link chociaż po angielsku bo po portugalski nic nie rozumie.

 4. Kiedy możemy oczekiwać kolejnych odcinków? Super serial. Nie podoba mi się, że wasza tv zaprzestaje emisji seriali w najlepszych momentach (serial “Sekret” oraz “To moje życie”). Była obiecana dalsza emisja i nic… Żal…

  1. Natalio, TV Puls dotąd nie zadeklarowała, czy wyemituje drugi sezon “Dziesięciu przykazań”.

 5. Świetny serial ! Jak nigdy nie oglądam seriali bo to są takie taśmowce to na ten patrzyłam od początku do końca,czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg,tylko czy aby będzie w naszej telewizji.

 6. A teraz serial jest grany n tv trwam. Może tu pokażą dalsze odcinki. Emisja w poniedziałeko 22.

 7. Kiedy kolejne odcinki dziesięć przykazań? Czy ktoś wie? Super serial :-)

 8. Kiedy będą następne odcinki tego serialu ?? To najlepszy serial jaki teraz jest w TV wg mnie i wielu znajomych :) Bardzo proszę o informację .

 9. Super serial z utęsknieniem czekam na każdy odcinek. Wywołuje wiele emocji przy okazji poznaję dzieje Mojżesza.

 10. Kiedy dalszy ciag “Dziesiec przykazan “?Super serial i znowu przerwany… Mam nadzieje ze nie bedzie tak jak z filmem “To moje zycie ” ,do tej pory nie wyemitowano dalszych odcinkow

 11. kiedy bedzie nastepna częsc serialu “Dziesięć Przykazań”? najlepszy serial jaki oglądałam . Dlaczego nie napisano kiedy ta dalsza część nastąpi ? wierni fani chyba powinni zostac poinformowani ….

 12. Jestem zawiedziona, że nie ma dalszego ciągu:( To najlepszy serial jaki oglądałam..smutno.

 13. Czy będą następne odcinki “Dziesięć przykazań”? Jeśli tak, to kiedy pojawią się dalsze, bo w programie TV już ich nie widać. Dzisiaj jeszcze był emitowany, ale od jutra wygląda na to, że ich nie będzie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.