„Dziesięć przykazań” – Odcinek 177: Nowy rozdział

W 177. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz ogłasza Aarona arcykapłanem. Emisja 1 czerwca o godz. 22.10 w TV Trwam.

Ana budzi się z przerażeniem. Nie może zapomnieć o koszmarze, jakim była dla niej śmierć najbliższej rodziny. Joana ją pociesza. Aaron zwierza się z Jozue z tęsknoty za żoną. Mojżesz zawiera przymierze z Bogiem na górze Synaj. Przynosi dwie nowe tablice, na których zostają zapisane przykazania. Sefora i Jokebed dostrzegają z oddali światło zwiastujące powrót Mojżesza. Hebrajczycy wychodzą mu na powitanie. Mojżesz pokazuje im tablice z dziesięciorgiem przykazań, prawem danym od Boga, które mają przestrzegać. Zapewnia ich, że już nigdy więcej nie będą cierpieć niewoli. Jego twarz bije blaskiem.

Jetro, Betania, Adira i Menachem są świadkami przerażającego rytuału ku czci Baala. Cała rdzina udaje się na spotkanie z królem Balakiem. Mojżesz ogłasza, że Aaron jest nowym arcykapłanem. Cała osada Hebrajczyków angażuje się w budowę tabernakulum. Bezalel zostaje mianowany nadzorcą budowy. Rodzina Jetra zostaje przyjęta przez królową Eldę. Jaque jest oczarowany urodą Zur. Król Balak tymczasem okazuje zainteresowanie Adirą. Oznajmia Jetrowi, że pragnie pojąć za żonę jedną z jego córek. Balaão i Betânia spotykają się na przyjęciu. On oznajmia kobiecie, że jej córka żyje i wyrosła na śliczną pannę. Z rozkazu króla Balaka Menachem zostaje zabity na oczach Jetra.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów Rede RecordComments

  1. POPRAWKA CHODZI MI O NOWY ROZDZIAŁ

  2. To super nie moge sie doczekac ,mam pytanie czy pozostałe odcinki beda na cda czy odc.177 przymieże emisja bedzie 1 czerwca 2021 roku

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.