Królowa Południa

Teresa Mendoza nigdy nie chciała zostać Królową. To przeznaczenie zagrało z nią nieczysto, a miłość do “El Güero” skazała i rzuciła

Teresa Mendoza nigdy nie chciała zostać Królową. To przeznaczenie zagrało z nią nieczysto, a miłość do “El Güero” skazała i rzuciła na nieznany ląd. Stała się panią koki, kobietą, która podbiła  świat mężczyzn… żywą legendą, którą dzisiaj wszyscy znają jako Królową Południa…

Teresa urodziła się w Culiacán, w Meksyku. Od dzieciństwa chodziła po tych samych ulicach, co ludzie wyjęci spod prawa, przemytnicy narkotyków, skorumpowani i bezwzględni. Wśród nich znalazła miłość swojego życia, Güero Dávila. Ten nie stroniący od tequili pilot awionetek, zadający się z handlującymi koką kontrabandzistami, swoimi prośbami i obietnicami przywrócił jej wiarę w człowieka, a jednocześnie pozbawił niewinności.

Gdy nielegalne interesy El Güero sprowadzają na niego śmierć, Teresa musi uciekać, żeby ratować własne życie. Porzuca wszystko, co ma, wszystkie wspomnienia i sekrety, opuszcza Meksyk i wyrusza ku nieznanemu na drugą stronę Atlantyku.

Inteligentna i przebiegła, szybko odnajduje się w świecie zdominowanym przez mężczyzn. Postanawia żyć i zarabiać na siebie tam, gdzie miłość nie istnieje. Zaczyna robić interesy narkotykami i wkracza na niełatwe ścieżki w Hiszpanii, stając się Królową Południa, królową koki na Costa del Sol.

Teresa Mendoza zostaje uznana za legendę, wygrywa wojnę z uprzedzeniem do kobiet, i uczy się, że koka nie jest celem, ani środkiem, a jedynie towarem, wartym tyle, ile jesteś w stanie za niego zapłacić.

Ale Teresa nie zapomina o przeszłości i wie, że za zdradę trzeba zapłacić, a ci, którzy zabili Güero muszą za to odpowiedzieć. Swoją siłą rozbudza najdziksze rządze, zazdrość mężczyzn i wrogów z przeszłości, którzy nadal nie zaakceptowali faktu, że kobieta zdominowała interes, który uważali za własny. Teraz powróci, aby pomścić śmierć ukochanego i nie spocznie, dopóki nie wymierzy im sprawiewidliwości według własnego prawa. Nadejdzie czas na wojnę na śmierć z Królową Południa.

[tabs tab1=”Info” tab2=”Galeria” tab3=”Trailer”]

[tab id=1]

KRAJ I ROK PRODUKCJI: Meksyk/Hiszpania, 2011
LICZBA ODCINKÓW: 63

SCENARIUSZ: Bello Jaimes Teodoro
REŻYSERIA: Walter Doehner
PRODUCENT: Hugo León Ferrer

OBSADA: Kate del Castilo (Teresa), Rafael Amaya (El Güero), Humberto Zurita (Don Epifanio Vargas), Gabriel Porras (El Gato), Iván Sánchez (Santiago), Cristina Urgel (Patricia), Nacho Fresneda (Dris Larbi), Eduardo Velasco (Półkownik Abdelkader), Alfonso Vallejo (Manolo), Mónica Estarreado (Fátima), Cuca Escribano (Sheila) i inni

TEMAT PRZEWODNI: Los cuates de Sinaloa – La Reina del Sur

[/tab]

[tab id=2]

[/tab]

[tab id=3]

[/tab]

[/tabs]Comments

  1. Od 3 sierpnia 2020 w telewizji Metro TV od poniedziałku do piątku 20:10

  2. właśnie zaczęłam oglądać, jestem zachwycona, uwielbiam telki telemundo:)

  3. Od dzisiaj tj, 8 – 03 – 2013 Polonia1, piątek 20:00 dwa odcinki, sobota, niedziela 17:00 – jeden odcinek

  4. Oby wiecej takich telenowel a nie te ckliwe opowiastki o miłosci i 2 odcinkowe schodzenie po schodach.

  5. pUłkownik !!!

  6. Ta telenowela bd w maju na nowym kanale NOVELA TV – w Polsce

  7. mogliby u nas ta telcie puscic-:)bo zapowiada sie ciekawie

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.