„Dziesięć przykazań” – Odcinek 9: Mojżesz zostaje posądzony o próbę zabicia Ramzesa

W 9. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Faraon mści się na Mojżeszu za to, że ciężko zranił jego syna. Emisja 21 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls.

Mojżesz ciężko rani Ramzesa w nogę i wpada w desperację. Błaga Pasera, żeby uratował życie jego brata. Ramzes nazywa Mojżesza zdrajcą. Eliseba dostaje bólów brzucha, co niepokoi Eldade i Arãoa. Nie daje się jednak przekonać do porzucenia pracy. Karoma informuje Nefertari, że Ramzes został ciężko ranny w trakcie pojedynku z Mojżeszem. Seti nie kryje swojej złości wobec uczynku Mojżesza i zapowiada, że poniesie srogą karę, jeśli jego syn umrze. Uri skarży się Hurowi, że Bóg nie dba o los Hebrajczyków, dlatego woli modlić się do bogów wyznawanych przez Egipcjan. Seti rozkazuje uwięzić Mojżesza pod zarzutem próby zabicia przyszłego króla Egiptu. Nefertari czuje się odpowiedzialna za tragedię. Tuya wypomina jej, że zabawiła się uczuciami Ramzesa i Mojżesza.

Henutmire wpada w przerażenie na wiadomość o rozkazie faraona. Leila oświadcza Hurowi, że nie porzuci swojej wiary dla lepszego życia, jakie oferuje jej Uri. Apuki grozi Arãowi i Miriãi. Henutmire błaga ojca o darowanie życia Mojżeszowi. Jest Rozczarowana, gdy Seti oświadcza, że przez wiele lat czekał na okazję, by pozbyć się Mojżesza i zamierza wykorzystać fakt, w końcu takowa się nadarzyła. Miriã i Joquebede dowiadują się od Hura, że Mojżesz może zostać skazany na śmierć. Joquebede nie godzi się z myślą o stracie syna. Prosi Hura, żeby zaprowadził ją do Mojżesza. Miriã uważa, że to szaleństwo. Hur uprzedza kobietę, że w ten sposób oboje narażają życie. Ona jest zdecydowana. Pożycza egipskie odzienie od Judite i przebiera się za służkę. Hur prowadzi ją do miejsca, w którym uwięziony jest jej syn. Kobieta zostaje rozpoznana przez Henutmire, gdy próbuje zbliżyć się do Mojżesza.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.plTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.