„Dziesięć przykazań” – Odcinek 173: Bitwa z Amalekitami

W 173. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Hebrajczycy wygrywają bitwę z Amalekitami. Emisja 19 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Gahiji czuje się winy, że nie bierze udziału w bitwie. Apuki namawia Anę, żeby wybrała Chibalego zamiast Ozeasza. Safira wyznaje Judite, że marzy o urodzeniu dziecka. Apuki wtrąca się do ich rozmowy i narzuca się Safirze w obecności żony, stawiając je obie w niezręcznej sytuacji. Ozeasz zagrzewa swój lud do walki. Mojżesz, Hur i Aaron dostrzegają z oddali zmierzających w ich stronę Amalekitów. Ozeasz rozkazuje swoim ludziom zająć pozycje. Mojżesz prosi Boga o pomoc.

Rozpoczyna się bitwa. Amalekici napierają na Hebrajczyków, nie doceniając ich możliwości. Eliseba odzyskuje przytomność i przyzywa męża oraz dzieci. Mojżesz kontynuuje modlitwę, podczas gdy jego lud toczy zaciętą bitwę z wrogiem. Judite czyni wyrzuty mężowi z powodu jego nieprzyzwoitego komentarza do Safiry. Apuki wyjaśnia jej, że widywał Safirę w domu Seneta. Ana uświadamia Jaira, że nie powinien czuć się lepszy od Hebrajczyków. Ozeasz walczy zaciekle przeciwko Amalekitom. Bezalel zostaje ranny w ramię i krzyczy z bólu. Inni Hebrajczycy również odnoszą rany i zaczynają przegrywać starcie.

Hebrajskie kobiety denerwują się z powodu długiej nieobecności swych mężów. Mojżesz wznosi ręce do Boga i błaga o pomoc. Aaron i Hur pomagają mu wytrwać w modlitwie. Hebrajczycy zdobywają dodatkową siłę i wracają na pole bitwy. Po kilku godzinach zaciętej walki i nieprzerwanej modlitwy odnoszą zwycięstwo.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.plTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.