„Dziesięć przykazań” – Odcinek 170: Manna

W 170. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Bóg zsyła Hebrajczykom mannę z nieba. Emisja 14 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Ana mówi Ozeaszowi, że Apuki sprzeciwia się ich związkowi. Hebrajczyk prosi ukochaną o cierpliwość i zapewnia, że z upływem czasu Apuki zmieni zdanie. Do tego czasu może być im trudno nawet przez chwilę porozmawiać. Simut, Gahiji, Chibale i Leila wzruszają się, gdy wspominają lata spędzone w Egipcie. Mojżesz wyznaje matce, że ma obawy co do ufności Hebrajczyków w siłę Boga. Joquebede pociesza go i prosi, żeby był cierpliwy dla swojego ludu. Następnego dnia o poranku staje się cud, który zachwyca Hebrajczyków. Bóg zsyła im pokarm – mannę. Apuki narzeka na dar od Boga. Simut natomiast jest pod wrażeniem siły Boga. Mojżesz zapowiada, że Bóg będzie zsyłał im porcję manny każdego dnia, lecz nie wolno im zbierać więcej niżeli potrzebują. Bina nie ustosunkowuje się do polecenia, co nie podoba się jej siostrze, Safirze. Joquebede oferuje Gahijiemu swoją pomoc w przyrządzeniu manny. Gdy zapada noc Miriam rozwesela wszystkich swoim śpiewem. Mojżesz z radością obserwuje roztańczonych Hebrajczyków.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.plTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.