„Dziesięć przykazań” – Odcinek 171: Atak Amalekitów

W 171. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Eliseba zostaje ranna podczas najazdu Amalekitów. Emisja 15 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

O świcie z namiotu Corá dobiega krzyk. Bina jest przerażona, gdyż w jej mannie zalęgły się robaki. Safira wypomina siostrze, że nie posłuchała ostrzeżenia. W ciągu następnych dni Hebrajczycy otrzymują kolejne porcje manny. Mojżesz jest zajęty pisaniem Księgi Wyjścia. Amir i Zuri donoszą królowi Amalekowi o obecności Hebrajczyków na pustyni. Ten postanawia przypuścić na nich atak. Mojżesz prowadzi swój lud przez pustynię, a Bóg poprzez chmury wskazuje im miejsce na spoczynek. Podczas jednego z postojów, spragnieni wody pitnej Hebrajczycy rozdzielają się. Kobiety zostają w osadzie, a zaś część mężczyzn, z Aaronem i Mojżeszem na czele, wyruszają na poszukiwania wody w stronę góry Horebe. Tymczasem Zur i Amir, uzbrojeni po zęby, kierują się w stronę osady.

Mojżesz rozmawia z Bogiem na górze Horebe i za sprawą kolejnego cudu spośród skał wypływa strumień wody. Amalekici napadają na osadę Hebrajczyków. Apuki próbuje chronić Anę. Amir rozkazuje swoim żołnierz zabrać cały ich dobytek. W osadzie panuje chaos. Eliseba zostaje dźgnięta szpadą. Joquebede i Miriam spieszą jej na ratunek. Kobieta traci siły z powodu wykrwawienia. Nadabe, Abiú i Itemar zwołują innych mężczyzn do odwetu. Gahiji przenosi ciało Eliseby do namiotu Aarona. Apuki zaczyna żałować decyzji o opuszczeniu Egiptu. Abiú błaga Simuta o ratunek dla matki. Młody kapłan opatruje ranę na ciele kobiety. Zuri i Amir wracają do króla Amaleka, by zdać sprawozdanie. Mojżesz, Aaron oraz pozostali mężczyźni powracają do osady. Z dziwnego zachowania Hebrajczyków wnioskują, że stało się coś złego. Aaron dowiaduje się, że jego żona została ranna.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.plTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.