„Dziesięć przykazań” – Odcinek 13: Ramzes zwodzi Nefertari

W 13. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes próbuje zdobyć Nefertari, wzbudzając w niej litość. Emisja 27 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls.

Miriã usiłuje powstrzymać Bakenmuta przed zabraniem Joquebede, ale zostaje odepchnięta i traci przytomność po uderzeniu w głowę. Eliseba spieszy jej z pomocą. Ramzes prosi Pasera, żeby nie informował faraona o polepszeniu jego zdrowia. Chce wykorzystać okazję, by zdobyć serce Nefertari. Nefertari wypomina Mojżeszowi, że jej unika. On przypomina jej, że odtąd mogą być co najwyżej przyjaciółmi. Uri zaprasza Bezalela do pałacu, czym naraża się Leili. Disebek rozkazuje Ikeniemu odnaleźć Bakenmuta i powstrzymać go przed zabiciem Joquebede.

Arão wykorzystuje moment nieuwagi Apukiego i ucieka, żeby ratować Joquebede. Bakenmut rozkazuje Joquebede wsiąść do łódki zacumowanej przy rzece Nil. Henutmire wypytuje Hura o Joquebede. Arão zostaje zatrzymany przez strażników i zmuszony do powrotu do pracy. Ramzes symuluje chorobę, żeby wzruszyć Nefertari. Bakenmut zabiera Joquebede do jaskini, w której urodził się jej syn. Ona przypomina sobie narodziny Mojżesza i mówi, że Bóg ustrzegł jej syna przed śmiercią. Bakenmut szydzi z jej wiary i przymierza się do zabicia kobiety. Ona opuszcza głowę i modli się o ratunek.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.plTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.