WFF: “Alicja w świecie Marii”, miłość oniryczna

Życie mężczyzny nie jest łatwe, kiedy ma u swojego boku dwie urodziwe kobiety. Przekonał się o tym Claudio Lafarga, odtwórca

Życie mężczyzny nie jest łatwe, kiedy ma u swojego boku dwie urodziwe kobiety. Przekonał się o tym Claudio Lafarga, odtwórca głównej roli męskiej w filmie Jesúsa Magaña pt. “Alicja w świecie Marii”. Jego bohater będzie musiał stoczyć bitwę ze samym sobą. Bitwę, którą skutecznie utrudnią mu dwie kobiety, kreowane przez Bárbarę Mori (“Cena marzeń”) i Stephanie Sigman.

María (Mori) i Tonatiuh (Lafarga) ulegają wypadkowi samochodowemu. Ona ginie na miejscu. On w stanie ciężkim trafia do szpitala. Lekarze nie dają mu szans na przeżycie. W śpiączce Tonatiuh wspomina chwile wspólnie spędzone z ukochaną Maríą. Wkrótce obrazy z przeszłości zaczynają się łamać, gdy pojawia się w nich Alicja, pielęgniarka.

“To historia o tym, jak poradzić sobie z przeszłością i żyć teraźniejszością. Mój bohater, wokół którego skupia się akcja, musi rozwiązać sprawy z zakończonego związku, aby rozpocząć nowy” – wyjaśnia krótko Lafarga.

Bárbara Mori, odtwórczyni głównej roli damskiej oraz współproducentka “Alicji w świecie Marii”, zapytana w jednym z wywiadów o swoje wrażenia odpowiedziała: “Ten film ma coś w sobie. Nie wiem, czy chodzi o przesłanie, czy bardziej o refleksje do jakich skłania po jego obejrzeniu. Jeśli po opuszczeniu z sali zostanie ci w głowie, oznacza to, że cel został osiągnięty”. Aktorka uważa, że film opowiada historię o miłości onirycznej, a zakochanie i odkochanie zostały przedstawione w sposób artystyczny i niekonwencjonalny. “To piękne dzieło sztuki. Darzę je szczególnym uwielbieniem i cieszę się, że rozpoczyna swoją podróż od warszawskiego festiwalu” – dopowiedziała Mori.

Pokazy w Kinotece w ramach 30. Warsaw Film Festival:
Poniedziałek, 13 października o godz. 18:30
Czwartek, 16 października o godz. 21:00
Piątek, 17 października o godz. 16:00

Materiały novela.pl

[tabs tab1=”Alicja w świecie Marii – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


Comment

  1. Trailer jest świetny. Jak zwykle Barbara przezentuje się genialnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.