WFF: “Szef, anatomia przestępstwa”, fikcja oparta na faktach

Joaquín Furriel (“Raj dla potępionych”), Luis Ziembrowski (telenowela “Lalola”), Mónica Lairana (“Małe niebo”) i Guillermo Pfening (“Anioł Śmierci”) kompletują obsadę

Joaquín Furriel (“Raj dla potępionych”), Luis Ziembrowski (telenowela “Lalola”), Mónica Lairana (“Małe niebo”) i Guillermo Pfening (“Anioł Śmierci”) kompletują obsadę nowego filmu Sebastiana Schindela pt. “Szef, anatomia przestępstwa” (oryg. “El Patrón, radiografía de un crimen”). Reżyser, który dotąd zajmował się dokumentowaniem obrazów z życia na wielkim ekranie, tym razem postawił na fikcję. Ale nie taką całkiem zmyśloną, lecz opartą na fakcie.

W 2006 roku na rynku wydawniczym ukazała się książka Elíasa Neumanna, argentyńskiego prawnika i profesora na Wydziale Kryminologii Uniwersytetu w Buenos Aires, w której przedstawiona została sprawa pracownika wykorzystywanego i zniewolonego przez swojego pracodawcę, właściciela rzeźni. Przerażający jest fakt, że opisana historia jest prawdziwa, a doszło do niej kilkadziesiąt lat wcześniej w sercu Buenos Aires. Młody mężczyzna z prowincji przyjeżdża do stolicy, aby się rozwijać. Szuka kogoś, kto nie tylko da mu pracę, ale także przygarnie pod swój dach. Pech sprawia, że trafia na rzeźnika, który zmusza go do sprzedawania zepsutego mięsa i czyni z niego swojego sługę.

“Przez dłuższy czas badałem tę sprawę. To zbrodnia, która wydarzyła się 30 lat temu. Adwokat, który bronił oskarżonego (Neumann) był tak wstrząśnięty całą sprawą, że przelał ją na kartki papieru. Dotarłem do teczki z aktami z rozprawy sądowej i zacząłem szukać jej bohatera w jego rodzinnym miasteczku. Niestety, zjawiłem się zbyt późno. Mężczyzna już nie żył. Postawiłem sobie zadanie odtworzenia wszystkich brakujących wątków” – wyjaśnia Schindel.

Efekt jego pracy będzie można zobaczyć podczas pokazów filmu na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Pokazy w Multikinie (Złote Tarasy):
Sobota, 11 października o godz. 18:30
Niedziela, 12 października o godz. 16:00
Poniedziałek, 13 października o godz. 21:30
Wtorek, 13 października o godz. 21:00

Materiały novela.plTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.