Tytuł oryginalny: La sombra del pasado
Kraj i rok produkcji: Meksyk, 2014-2015
Liczba odcinków: 138
Data premiery: 10 listopada 2014 (świat)

Scenariusz: María del Carmen Peña (historia oryginalna: José Cuauhtémoc Blanco Arias, Víctor Manuel Medina Cervantes)
Reżyseria: Mauricio Rodríguez, José Elías Moreno
Producent: Mapat López de Zatarain
Obsada: Michelle Renaud, Pablo Lyle, Alexis Ayala, Alejandra Barros, Thelma Madrigal, Cynthia Klitbo, Alfredo Adame, Susana González i inni

Dwa zwaśnione rody żyjące w miasteczku Santa Lucía zostają wciągnięte w spiralę namiętności, bólu i zemsty. Na hacjendzie Las Ánimas mieszka zamożna rodzina Mendoza – Severino, jego żona Candela i syn Cristóbal. Ich pozycja oraz majętność są powodem zazdrości Roberty Alcocer, wiodącej skromne życie u boku Raymunda, z którym wyhowuje córkę Aldonzę. Próbując wyjść z cienia, jakie daje jej poczucie niższości, kobieta angażuje się w romans z Severinem. Kiedy Raymundo odkrywa zdradę żony, strzela do jej kochanka, ale tylko go rani. Przerażona Roberta oddaje w stronę męża strzał ze śmiertelnym skutkiem. Kochankowie ukrywają zbrodnię tak, by została uznana jako wypadek. Jednak ich romans wydaje na świat owoc, dziecko, które Severiano oszustwem odbiera matce.

Mijają lata. Wychowana przez Adelinę, siostrę Roberty, Aldonza wyrasta na piękną pannę. Niestety, dosięga ją zła sława jej matki i sprawia, że mieszkańcy miasteczka odwracają się do niej plecami. W szarym życiu Aldonzy rozbłyska promyk nadziei, gdy po ukończeniu studiów do Santa Lucía powraca Cristóbal. Rodzi się między nimi przyjaźń, która szybko dojrzewa i przeistacza się w miłość. Przeciwna ich związku Candela, przez którą przemawia niewyleczona zazdrość o Robertę, namawia Severiana, żeby pozbył się Aldonzy z miasteczka. Mężczyzna dokonuje gwałtu na dziewczynie, zmuszając ją, jej matkę i ciotkę, do ucieczki bez słowa wyjaśnienia.

Kilka lat później Roberta umiera. Aldonza wraca do Santa Lucía, by złożyć prochy matki. Rozczarowany jej odejściem Cristóbal zdążył już zaręczyć się z inną kobietą, Valerią, jednak ponowne spotkanie z pierwszą miłością rozbudza w nim uśpione uczucie i motywuje do walki o nie. Droga do szczęścia tych dwojga nie będzie łatwa, albowiem cień przeszłości rzucony przez ich rodziców wciąż ściąga na ich życia ból i cierpienie. Czy uda im się z niego wyjść? (novela.pl)

[tabs tab1=”Zwiastun” tab2=”Galeria”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2] [/tab]
[/tabs]


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.