Pocałunek Luisa Fernanda z Sorayą rozwiewa wszelkie wątpliwości Maríi co do szczerości uczuć chłopaka. Ze łzami w oczach przyznaje Lupe, że nie pomyliła się w swoich osądach. Zawija swoje rzeczy w poszewkę i postanawia wrócić do slumsów, gdzie czuła się kochana. Soraya dostaje zawrotów głowy. Wmawia Luisowi Fernandowi, że to oznaka ciąży. Carlota z nieufnością spogląda na bagaż Maríi. Dziewczyna zarzeka się, że niczego nie ukradła. Soraya obwieszcza Victorii, że spodziewa się dziecka Luisa Fernanda. Kobieta jest rozczarowana tym, że nie zachowała czystości. Uważa, że w tej sytuacji Luis Fernando musi wziąć z nią ślub. Luis Fernando dowiaduje się od Lupe o odejściu Maríi. Nie rozumie, co skłoniło ją do podjęcia tej decyzji.

María wraca na przedmieścia Meksyku, gdzie zostaje przywitana przez przyjaciół i dawnych sąsiadów. Don Fernando zauważa nieobecność Maríi podczas kolacji. Victoria informuje męża, że jego wychowanka opuściła ich dom. Mężczyzna domyśla się, że winnym wszystkiego jest Luis Fernando. Lupe utwierdza go w tym przekonaniu. Nakazuje synowi naprawić błąd, udać się do slumsów i namówić Maríę do powrotu. Grozi, że jeśli tego nie uczyni, przestanie go utrzymywać. Luis Fernando oznajmia Lupe, że pójdzie po Maríę, ponieważ za nią tęskni, a nie dlatego, że zależy mu na pieniądzach ojca.

Próba nakłonienia Maríi do zmiany zdania kończy się fiaskiem. María wyrzuca Luisa Fernanda ze swojego baraku, a następnie wraca do dawnej pracy. Don Fernanda odmawia jedzenia posiłków z rodziną przy wspólnym stole do czasu powrotu Maríi. Pragnie odnaleźć dziewczynę i przekonać ją do powrotu. Prosi ojca Honoria, aby towarzyszył podczas rozmowy. Dzięki połączonym siłom odnoszą sukces. Luis Fernando zagląda do kieliszka, aby ulżyć swojemu cierpieniu, o które obwinia wszystkie kobiety świata. Po wyjściu z pokoju, zupełnie pijany udaje się do ogrodu i wpada do basenu. Vladimir wyznaje miłość Maríi.

Materiały novela.pl

„Maria z przedmieścia” (María la del barrio), telenowela, Meksyk, 1995; Reżyseria: Beatriz Sheridan, Marta Luna; Występują: Thalía, Fernando Colunga, Itatí Cantoral, Héctor Soberón, Ricardo Blume, Irán Eory, Osvaldo Benavides, Ludwika Paleta i inni; Strona: www.novela.pl/maria-z-przedmiescia.

[tabs tab1=”Maria z przedmieścia – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.