María wyznaje Luisowi Fernandowi, że zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. On deklaruje, że odwzajemnia jej miłość i dla niej jest gotów nawet się zmienić. Prosi jednak, aby utrzymali łączące ich uczucie w sekrecie. Vladimir nakrywa ich razem. Przeczuwając, co się święci, uprzedza Luisa Fernanda, że nie pozwoli mu igrać z uczuciami Maríi. Luis Fernando obiecuje matce, że odtąd będzie zachowywał się przykładnie, a żeby sprawić jej radość pojmie za żonę Sorayę. María chwali się Lupe, że Luis Fernando wyznał jej miłość i ją pocałował. Kobieta radzi dziewczynie, żeby nie bujała w obłokach, albowiem mężczyzna pokroju Luisa Fernanda nigdy jej nie pokocha.

Luis Fernando zaprasza Maríę do opery. Soraya podejrzewa, że Luis Fernando wytoczył wojnę ojcu i posługuje się dziewczyną. María nie potrafi chodzić w butach na obcasie. Po przyjściu do opery zdejmuje je, zaś w trakcie spektaklu wstaje i czyni uwagi aktorom. Zażenowana zachowaniem dziewczyny Soraya jako pierwsza wstaje i wychodzi. Po opuszczeniu spektaklu María wdaje się w bójkę z Sorayą i wychodzi z niej obronną ręką. Pokonana kobieta poprzysięga zemstę. Po powrocie do domu zdejmuje amulet od Calixty i obarcza ją winą za swoje niepowodzenia. Luis Fernando wyjawia Maríi, że musi poślubić Sorayę wbrew własnej woli. Kiedy podczas śniadania informuje rodzinę o swoich planach, María wstaje od stołu i wykrzykuje mu w twarz, że nie może poślubić Sorai.

Materiały novela.pl

„Maria z przedmieścia” (María la del barrio), telenowela, Meksyk, 1995; Reżyseria: Beatriz Sheridan, Marta Luna; Występują: Thalía, Fernando Colunga, Itatí Cantoral, Héctor Soberón, Ricardo Blume, Irán Eory, Osvaldo Benavides, Ludwika Paleta i inni; Strona: www.novela.pl/maria-z-przedmiescia.

[tabs tab1=”Maria z przedmieścia – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.