Rodzina de la Vega jest zatroskana o życie Maríi. Soraya cieszy się, że trucizna Calixty zaczęła działać. Carlota informuje Luisa Fernanda, że María jest umierająca. Soraya podejrzewa, że trucizna podawana Maríi została spreparowana z tych samych ziół, którymi Calixta otruła ojca swojego dziecka.

Doktor Suárez nie potrafi zdiagnozować przyczyny złego stanu zdrowia Maríi. Przekonany, że to zwykły wirus, przepisuje jej antybiotyk. Luis Fernando nie jest w stanie opanować zazdrości, gdy widzi Vladimira traktującego czule Maríę. Vladimir oświadcza, że nigdy nie wybaczy Maríi, jeśli zechce zostawić go dla Luisa Fernanda. Carlota podaje się za Calixtę w rozmowie telefonicznej z Osvaldem i wyjawia mu, że wspólnie z Sorayą podają truciznę Maríi. Victoria jest przejęta problemami Maríi. Wspomina Sorai, że jej matka tuż przed śmiercią uskarżała się na podobny ból. Soraya dochodzi do wniosku, że Calixta zabiła matkę Victorii, ale winowajczyni nie chce się przyznać do popełnionej zbrodni.

Następnego dnia María zostaje przewieziona do szpitala. Osvaldo szantażuje Sorayę. Kobieta sięga po broń i rani go w ramię. Po wnikliwych badaniach lekarze znajdują resztki trujących ziół w organizmie Maríi. Soraya dowiaduje się, że Calixta wyjawiła Osvaldowi ich sekret o zatruciu Maríi. Zwraca się do niej z pretensjami. W trakcie kłótni Calixta wyznaje Sorai, że jest jej matką. Soraya nie chce przyjąć tego do wiadomości, wyrzuca kobietę z domu i zakazuje jej powtarzać rzeczone kłamstwo o łączących je pokrewieństwie. Następnie kieruje się do mieszkania Osvalda, aby go zabić. W trakcie szamotaniny wypada przez okno z wysokiego piętra.

Materiały novela.pl

„Maria z przedmieścia” (María la del barrio), telenowela, Meksyk, 1995; Reżyseria: Beatriz Sheridan, Marta Luna; Występują: Thalía, Fernando Colunga, Itatí Cantoral, Héctor Soberón, Ricardo Blume, Irán Eory, Osvaldo Benavides, Ludwika Paleta i inni; Strona: www.novela.pl/maria-z-przedmiescia.

[tabs tab1=”Maria z przedmieścia – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.