María odtrąca Luisa Fernanda i oznajmia mu, że nie zgadza się na bycie tą drugą. Carlota pociesza Sorayę zrozpaczoną z powodu rzekomej zdrady męża w trakcie podróży poślubnej. Soraya ma pretensje do Calixty o to, że jej czarodziejskie sztuczki nie sprawdziły się. Wyjawia matce, że musi prędko zajść w ciążę, żeby zatrzymać przy sobie Luisa Fernanda. Calixta zapewnia ją, że dzięki częstym kontaktom z mężem czary zaczną odnosić skutek. Proponuje, aby zaaranżowała wypadek i pozbyła się fikcyjnej ciąży.

Luis Fernando nie chce sypiać z żoną. Na noc przenosi się do pokoju gościnnego. W dodatku nie daje spokoju Maríi. Dziewczyna grozi powrotem na przedmieścia, jeśli nie przestanie być wobec niej natarczywy. Żeby ostudzić jego zapał, wmawia mu, że kocha go wyłącznie jak brata. Luis Fernando wpada w złość. Utwierdza się w przekonaniu, że wszystkie kobiety są tak samo podłe. Przy kolejnym spotkaniu odgrywa się na Maríi i oświadcza jej, że cały czas zwodził ją kłamstwami, albowiem chciał z niej zadrwić.

Calixta grozi Maríi. Zakazuje jej zbliżać się do Luisa Fernanda, jeśli nie chce, aby spotkało ją coś przykrego. Wychodząc do pracy, Fernando dostaje zawrotów głowy. Przejęta stanem jego zdrowia Lupita wspomina o incydencie Victorii. María odwiedza przyjaciół z przedmieścia. Później udaje się do firmy Fernanda, aby zgłosić gotowość do pracy. Po powrocie do domu zajmuje się swoimi obowiązkami i nauką. Luis Fernando mówi Sorai, że lada chwila ciąża powinna być widoczna. Kobieta odbiera to jako sygnał, że musi czym prędze sfingować utratę dziecka. W tym celu zmawia się ze swoim wspólnikiem doktorem Mejíą. Mężczyzna dzwoni do Victorii, aby zawiadomić ją o poronieniu synowej.

Materiały novela.pl

„Maria z przedmieścia” (María la del barrio), telenowela, Meksyk, 1995; Reżyseria: Beatriz Sheridan, Marta Luna; Występują: Thalía, Fernando Colunga, Itatí Cantoral, Héctor Soberón, Ricardo Blume, Irán Eory, Osvaldo Benavides, Ludwika Paleta i inni; Strona: www.novela.pl/maria-z-przedmiescia.

[tabs tab1=”Maria z przedmieścia – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.