„Dziesięć przykazań” – Odcinek 12: Bekenmut próbuje zabić Joquebede

W 12. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Bekenmut szykuje się do zabicia Joquebede. Emisja 26 kwietnia o godz. 16:50 w TV Puls.

Mojżesz błaga Pasera, żeby uratował życie Ramzesowi. Miriã angażuje się do pomocy przy gaszeniu pożaru w domu Arãoa. Disebek chce ukarać osobę, która pomogła Joquebede przedrzec się do pałacu. W tym celu zwołuje wszystkich służących Hebrajczyków. Joquebede uspokaja Elisebę przejętą palącym się domem. Arão nie chce pogodzić się z myślą, że został bez dachu nad głową. Nefertari wyznaje Nefertari, że choć darzy Mojżesza szczerą miłością, postanowiła zostać żoną Ramzesa. Arão pragnie zemścić się na Apukim za zniszczenie jego domu. Num próbuje ostudzić jego nadgorliwość i uświadomić, że zemsta może ściągnąć problemy zarówno na niego samego, jak i na jego rodzinę.

Miriã i Amália zauważa, że Eldade jest zainteresowany Joquebede. Uri i Hur denerwują się podczas rozmowy z Disebekiem. Obaj zapierają się, że nie przyjaźnią się z Hebrajczykami. Disebek wydaje rozkaz zabicia Joquebede. Arão odkrywa, że Bakenmut czyha na życie Joquebede. Judite zwierza się Joquebede, że jest bita i poniżana przez męża. Ramzes odzyskuje przytomność, co staje się powodem do radości dla Pasera i Simuta. Henutmire dowiaduje się o rozkazie Disebeka i zwraca się do niego z pretensjami. Bekenmut i Joquebede stają ze sobą twarzą w twarz.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.plTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.