Zmarła Lydia Lamaison

W wieku 97 lat zmarła wielka argentyńska aktorka teatralna i filmowa, Lydia Lamaison, świetnie kojarzona z roli starszej pani, Angélici,

W wieku 97 lat zmarła wielka argentyńska aktorka teatralna i filmowa, Lydia Lamaison, świetnie kojarzona z roli starszej pani, Angélici, ze “Zbuntowanego anioła”.

Aktorka już od kilku lat miała problemy ze zdrowiem. Rodzina ogłosiła, że nie będzie urządzać tradycyjnego czuwania przy zmarłej i poprosiła, by zamiast wieńców, wpłacać dotację na La Casa del Teatro (dom dla artystów, którego była wicedyrektorem i w którym grała do samego końca).

Lydia Lamaison urodziła się 5 sierpnia 1914 roku w Mendozie. Swoją karierę rozpoczęła na deskach teatru, z którego szybko trafiła na wielki ekran. Zagrała w ponad 25 filmach pełnometrażowych. Przez ostatnie 20 lat częściej jednak pokazywała się w telewizji uzupełniając swoją osobą obsadę takich telenowel jak “Celeste” (obie części), “Zingara”, “Zbuntowany anioł” , czy “Serca na rozdrożu”. Jeszcze w wieku 94 lat, zagrała w “Mujeres de nadie”.

Zapytana kiedyś w wywiadzie o to, dlaczego kocha życie odpowiedziała: “Nie tylko za moje powołanie, ale za wszystko. Życie ma tyle do zaoferowania: naukę, pracę, możliwość poruszania się, podróżowania, czytania i komentowania. Mogę wspominać, ale żyję dniem dzisiejszym. I jeśli ma nadejść jutro, niech nadchodzi. To ciekawa formuła na życie”.

Na zdjęciu z Natalią Oreiro w telenoweli "Zbuntowany anioł"

[tabs tab1=”Wywiad”]

[tab id=1]

[/tab]

[/tabs]Comments

  1. genialna, najlepsza aktorka starszego pokolenia. nigdy jej nie zapomne :(

  2. Była kimś więcej niż Wielką aktorką, była przede wszystkim człowiekiem, który kochał to co robi i starał się robić to jak najlepiej tylko potrafi!!!!Wielki Szacunek Dla Osoby Obdarzonej Tak Wielkim Talentem!!!!Choć ,,byłaś”, ale w Naszych Sercach Pozostaniesz Na Zawsze—>więc dla Nas nadal ,,Jesteś”!!!Dziękujemy!!

  3. Super aktorka [*]

  4. jest mi smutno

  5. była świetną aktorką [*]

  6. Zawsze pozostanie w naszych sercach i wiecznie będziemy pamiętać jej postać i wspaniałe role w telenowelach takie jak Pani starsza :) Pamiętamy na zawsze !! Wielka kobieta przede wszystkim :*

  7. Wielka aktorka. [*]

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.