Instytut Cervantesa w Warszawie: Koncert flamenco z udziałem Noelii Vicente

Dwa koncerty flamenco z udziałem tancerki Noelii Vicente, w ramach cyklu Peña Flamenca Triana, w lutym w Warszawskim Instytucie Cervantesa.

Dźwięki gitary, stukot butów, wydobywający się z gardła śpiew oraz odgłosy klaskania wypełnią warszawski Instytut Cervantesa w dwa lutowe wieczory. Na 3 i 4 lutego o godz. 20:00 zaplanowane są dwa kameralne koncerty flamenco, w ramach cyklu Peña Flamenca Triana, przybliżającego fenomen andaluzyjskiej sztuki, w czystej i niekomercyjnej formie, polskiemu słuchaczowi. W Andaluzji mianem peña określa się miejsce spotkań miłośników flamenco, w którym odbywają się kameralne koncerty, kierowane przede wszystkim do „wtajemniczonej” publiczności.

Gwiazdą 26. edycji projektu będzie znakomita tancerka Noelia Vicente, reprezentująca nurt madryckiej awangardy. Na na scenie towarzyszyć jej będą muzycy z Andaluzji: Cristian Delgado (śpiew) i Emilio Castañeda (palmas) oraz gospodarze peñi: Arturo El Polaco (gitara) i Marta Robles (taniec).

Bilety w cenie 50 zł (miejsca numerowane). Rezerwacje: flamenco@triana.pl oraz 501 209 389 (tylko SMS).

XXVI. Peña Flamenca Traiana

Noelia Vicente Vargas jest tancerką, piosenkarką i modelką. Pochodzi z rodziny artystów – matka jest tancerką flamento, a ojciec znakomitym gitarzystą. W jej żyłach płynie krew zmieszana z wielu narodowości, ras i kultur. Debiutowała w wieku 11 lat na scenie, występując razem ze swoją rodziną. Przez kolejne lata współpracowała z wybitnymi artystami, odbyła liczne trasy koncertowe, które także zahaczyło o Polskę.

W roku 2002 założyła grupę Adonays, z którym wylansowała dwa spektakle “Entre flamencos” i “Flamentap”. Oba spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem przez krytyków i publiczność. Niemiecka prasa okrzyknęła ją “Janet Jackson flamenco”. W roku 2010, wraz ze swoim byłym partnerem Charliem, stworzyła duet Gitanos. Pierwszy krążek “A mis amigos… Olé!” zyskał ogromne powodzenie w Ameryce Południowej, zwłaszcza w Argentynie. Wspólnie wykonali temat przewodni do telenoweli “Un año para recordar” oraz wystąpili w 55. odcinku “Kiedy się uśmiechasz”, gdzie wykonali jeden ze swoich największych hitów “Química y magia” (teledysk poniżej). Skomponowany przed dwoma laty “Se enciende el mundo” stał się hymn solidarności między światem futbolu a organizacją UNICEF.

Mimo tak spektakularnych sukcesów w świecie pop kultury, Noelia nigdy nie porzuciła tańca flamenco, który zawsze był jej największą pasją. Z dalekich podróży zawsze wraca do Madrytu i Sewilli by dalej robić to, co najbardziej kocha.

Opracowano w oparciu o materiały Instytutu Cervantesa w Warszawie

[tabs tab1=”Gitanos – Química y magia”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.