Ambasada Kolumbii w Polsce wspólnie z Instytutem Cervantesa organizują nową odsłonę cyklu kina kolumbijskiego. W repertuarze są dwa filmy pełnometrażowe „Ziema i cień” oraz „Dobrzy ludzie”. Oba miały światową premierę w Cannes i odbyły długą podróż po międzynarodowych festiwalach.

„Ziemia i cień” (oryg. La tierra y la sombra) w reżyserii Césara Acevedo przedstawia życie ubogich mieszkańców wsi, strudzonych ciężką harówką na plantacji trzciny cukrowej. Tutaj miłość jest przykryta warstwami pyłu i oparów spadających każdego z dnia nieba, a potrzeba przetrwania dominuje nad innymi wartościami.
Seans 13 listopada o godz. 18:45 w IC w Warszawie

„Dobrzy ludzie” (oryg. Gente de bien) jest debiutanckim filmem Franca de Lolli. Opowiada historię 10-letniego Erica (Brayan Santamarià). Chłopiec niespodzianie trafia pod opiekę ojca Gabriela (Carlos Fernando Pérez), którego prawie w ogóle nie zna. María Isabel (Alejandra Borrero), kobieta z wyższych sfer i pracodawczyni Gabriela, pragnie im pomóc i zaprasza do swojego domu na święta Bożego Narodzenia. Nie ma pojęcia, jakie konsekwencje przyniesie przyjęcie ich obu pod swój dach.
Seans 27 listopada o godz. 18:45 w IC w Warszawie

Projekcie filmów także w Instytucie Cervantesa w Krakowie, odpowiednio w dniach 20 listopada i 4 grudnia. Wstęp wolny. Filmy wyświetlane będą w hiszpańskiej wersji językowej z angielskimi napisami.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.