Po prostu María

Po prostu María (Simplemente María), telenowela, Meksyk 2015, reżyseria: Sandra Schifnner, Eduardo Said, występują: Claudia Álvarez, José Ron.

Tytuł oryginalny: Simplemente María
Kraj i rok produkcji: Meksyk, 2015
Liczba odcinków: 127
Data premiery: 9 listopada 2015 (świat), 5 września 2016 (Polska)

Scenariusz: Celia Alcántara, Gabriela Ortigoza (adaptacja)
Reżyseria: Sandra Schifnner, Eduardo Said
Producent: Ignacio Sada Madero
Obsada: Claudia Álvarez, José Ron, Ferdinando Valencia, Arleth Terán, Ana Martín, Humberto Elizondo i inni

María wiedzie skromne życie w miasteczku na prowincji. Nie goni za luksusem, czerpie radość z prostych czynności, zaś najbardziej cieszy ją przebywanie z rodziną. Kiedy jej ojciec Juan, skuszony ryzykownym zakładem, zaciąga dług u Isaura, którego nie może spłacić, ten wykorzystuje sytuację i oferuje mu darowanie zobowiązania w zamian za jego córkę. María nie godzi się z losem, jaki zgotował jej ojciec i ucieka do stolicy, gdzie z pomocą przyjaciółki Piny zdobywa pracę służącej.

Pewnego dnia Pina zabiera Maríę na festyn do Xochimilco. Tam dziewczyna poznaje Alejandra, który, oczarowany urodą pięknej nieznajomej, zaczyna z nią flirtować. Gdy Pina zdaje sobie sprawę, że jej przyjaciółka zakochała się w Alejandrze, przedstawia jej innego chłopaka, którego uważa za lepszą partię. Cristóbal oferuje Maríi swoją pomoc w nauce pisania i czytania oraz przyjaźń. Alejandro tymczasem zwodzi dziewczynę fałszywymi obietnicami, by skraść jej cnotę. Bezpamiętnie zakochana María ulega jego zalotom i oddaje mu się. Zachodzi w ciążę i robi sobie złudne nadzieję na to, że Alejandro zechce ją poślubić. Tymczasem on odwraca się do niej plecami pod pretekstem konieczności kontynuowania studiów. Zawiedziona postawą ukochanego María postanawia urodzić i samotnie wychować dziecko.

Po narodzinach syna nad Maríą zbierają się czarne chmury. Zostaje bez domu i środków do życia. Pomocną dłoń do dziewczyny wyciąga matka Cristóbala, doña Felicitas. Kobieta udziela jej lekcji kroju i konfekcji, co ma pomóc jej w zdobyciu zawodu szwaczki. María zyskuje także wroga w osobie Vanessy, siostry Alejandra, zdecydowanej na wszystko, by odseparować ją od brata. Także niedojrzałe zachowanie Alejandra, ślepo posłusznemu ojcu, przysparza cierpienia dziewczynie. Jedynym mężczyzną, na którego zawsze może liczyć jest zakochany w niej skrycie Cristóbal, któremu brakuje odwagi na szczere wyznanie uczuć. María będzie musiała odnaleźć w sobie siłę, by sprostać przeciwnościom losu oraz zadbać o przyszłość swoją i syna. (novela.pl)

[tabs tab1=”Zwiastun” tab2=”Galeria”]
[tab id=1][jwplayer player=”4″ mediaid=”32412″][/tab]
[tab id=2]


[/tab]
[/tabs]
Comments

 1. Dawid: nie prawda nie było denne jak Dzikie Serce CI lub Kotka LG Dzikie Serce i Kotka to były fajne telenowele wszystkie telenowele są fajne i lepsze nie znasz się na telenowelach ja w swoim życiu oglądałam tyle telenowel że trudno zliczyć i wymienić

 2. Liczyłem na A que no me dejas z Mayą Mishalską ale ta też zapowiada się ciekawie

 3. Na pewno będzie ciekawsza niż Kotka i Dzikie serce, trudno aby coś było gorszego od tych dwóch gniotów. Tylko 127 odc to dobrze, ale myślałam że jest więcej.

 4. Fabuła typowo klasyczna, choć troszeczkę się różni tym, że María nie wybierze swojej pierwszej wielkiej miłości, a dopiero później poznane mężczyznę. Oby telenowela była w miarę ciekawa, a nie denne jak np. CI czy LG.

  1. Jak to? To nie bedzie z Alejandrem? Tylko z kim?

 5. novelo.pl, wiecie, kiedy rozpocznie się u nas emisja telenoweli “Imperio” ? :)

  1. Mam nadzieję, że “Império” jest potwierdzone w Polsce. W końcu w kilku krajach pisano o zakupie tej telenoweli przez nasz kraj. ?
   Osobiście wolałbym, by ta telenowela była emitowana w innym, mniej oglądanym kanale niż TV4, np. TV6 czy Super Polsat. To nie taka klasyka gatunku jak telki Televisy, lecz coś więcej. Ciekawe wątki i ich większą ilość, codzienne problemy, realizm życia różnych grup społecznych. Tym się m.in. charakteryzują telki Globo, “Império” również.
   Tak więc czekam na Waszą odpowiedź, czy to prawda. ☺

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.