“Drzewko oliwne” 11 marca w Cinemax 2

11 marca Cinemax 2 zaprezentuje premierowo hiszpański film pt. “Drzewko oliwne” (El olivo) z Anną Castillo, laureatką Goi za najlepszy debiut aktorski.

Południowa Hiszpania. Alma jest pełną ciepła dziewczyną, którą łączy wyjątkowa więź z dziadkiem Ramonem. Kiedy Alma była mała, ukochane drzewo oliwne mężczyzny, wbrew jego woli, zostało sprzedane do Niemiec. Od tamtej pory Ramon bardzo cierpi i podupada na zdrowiu. Jego wnuczka nie może na to patrzeć i pewnego dnia postanawia wyruszyć do Düsseldorfu. Z pomocą starych i nowych przyjaciół próbuje odzyskać drzewko.

Zainspirowana prawdziwą historią, kameralna opowieść o rodzinnych więzach, przyjaźni, znaczeniu tradycji, buncie oraz walce o ideały. Film jest dziełem wyróżnionej Nagrodą Specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes reżyserki i aktorki Icíar Bollaín (“Moimi oczami”, “Nawet deszcz”) i scenarzysty Paula Laverty’ego (“Wiatr buszujący w jęczmieniu”, “Ja, Daniel Blake”), znanego ze współpracy z Kenem Loachem. Obraz ujmuje mądrym przesłaniem i emocjonalną prawdą. Twórcy nie stronią też od krytycznych refleksji na temat współczesnego oblicza kapitalizmu i związanego z tym kryzysu wartości. Jeden z krytyków napisał, że “Drzewko oliwne” to „kino, które chce uczynić świat lepszym”.

W głównych rolach występują: Anna Castillo (“Duchy ze szkolnej ławki”), Javier Gutiérrez (“Stare grzechy mają długie cienie”), Pep Ambròs (serial “Les coses grans”) i amator Manuel Cucala. Obraz otrzymał 4 nominacje do nagród Goya. Jedyną statuetkę, za najlepszy debiut aktorski, zgarnęła Anna Castillo, nominowana również do nagrody Feroz.

Najbliższe emisje w Cinemax 2: 11 marca o godz. 20:30 (premiera), 12 marca o godz. 11:25, 15 marca o godz. 20:30, 16 marca o godz. 12:30 oraz 17 marca o godz. 22:25. Film znalazł się również w katalogu HBO GO.

Materiały Cinemax

[tabs tab1=”Drzewko oliwne – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.