20. Festiwal w Maladze: “El bar” i “Pieles” z Berlina do Malagi

20. Festiwal w Maladze otworzy “El bar”, nowy film Álexa de la Iglesii. W programie również prezentowany na Berlinale obraz Eduarda Casanovy pt. “Pieles”.

Dwie hiszpańskie produkcje filmowe prezentowane w sekcji konkursowej 67. Berlinale będą miały swoją premierę w Hiszpanii podczas 20. Festiwalu w Maladze. Zapowiadany przed rokiem w Maladze nowy film Álexa de la Iglesii pt. “El bar” oraz pierwszy pełny metraż Eduarda Casanovy pt. “Pieles” trafiły do Sekcji Oficjalnej. Pierwszy poza konkursowo otworzy jubileuszowy festiwal, zaś drugi stanie w szranki z innymi tytułami, które poznamy i przedstawimy na dniach.

Znany z osobliwego stylu, łączącego elementy czarnego humoru, grotestki i absurdu, baskijski reżyser Álex de la Iglesia i tym poddaje wymyślonych przez siebie bohaterów serii zdarzeń wprost nie do uwierzenia. O dziewiątej rano w jednym z barów w centrum Madrytu zbierają się przypadkowi goście, by posilić się i skosztować kawy przed pracą. Jednemu z nich bardzo się spieszy. Tuż po opuszczeniu lokalu zostaje postrzelony w głowę. Nikt z obecnych w barze nie ma odwagi pospieszyć mu z pomocą.

Scenariusz do filmu napisał sam reżyser wraz ze swoim wieloletnim współpracownikiem Jorge Guerricaecheverríą (“Cela 211”, “9 mil”). W rolach głównych Blanca Suárez (“Skóra w której żyję”, serial “Statek”), Mario Casas (“Trzy metry nad niebem”, “Palmy w śniegu”), Secun de la Rosa (“Wiedźmy z Zugarrramurdi”), Jaime Ordóñez (“Ta noc jest moja”), Carmen Machi (“Hiszpański temperament”), Terele Pávez (“Wiedźmy z Zugarramurdi”) i Alejandro Awada (“Dziewięć królowych”, “Franciszek”).

Doświadczony twórca krótkich metraży Eduardo Casanova rzucił się na głęboką wodę. Jego debiutancki film pełnometrażowy opowiada o ludziach o odmiennym wyglądzie, zepchnięci na margines, zmuszeni do ukrywania się, życia w odosobnieniu lub z osobami podobnymi do nich. Są wśród nich Laura, dziewczynka bez oczu, czy Ana, kobieta ze zniekształconą twarzą. Osoby samotne, szukające swojego miejsca w społeczeństwie, odrzucającym i poniewierającym to, co inne. W obsadzie m.in. Carmen Machi (“Hiszpański temperament”), Ana Polvorosa (“Ta noc jest moja”), Macarena Gómez (“Dagon”, “Gniazdo ryjówek”), Carolina Bang (“Hiszpański cyrk”), Candela Peña (“Wszystko o mojej matce”, “Księżniczki”) i Jon Kortajarena (“Samotny mężczyzna”).

[tabs tab1=”El bar” tab2=”Pieles”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2]
[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.