„Świnka” w podwójnej odsłonie

W piątek 3 lutego telewizyjna premiera hiszpańskiego slashera „Świnka” w Cinemax i HBO GO. We wtorek 31 stycznia Instytut Cervantesa pokaże jego pierwowzór.

Są takie krótkie metraże, po których obejrzeniu czujemy niedosyt. I nie dlatego, że czegoś im brakuje. Cel postawiony przez twórców został osiągnięty. Główny wątek fabularny może być jednak punktem wyjścia dla większej, bardziej złożonej historii. Tak było w przypadku hiszpańskiej „Świnki” (Cerdita). Nagrodzony Goyą krótkometrażowy film Carloty Peredy trzy lata po premierze urósł do formatu pełnego metrażu. Gościł na międzynarodowych festiwalach filmowych – m.in., w Sitges czy na Nowych Horyzontach – a za niecałe dwa tygodnie powalczy o Goye. Otrzymał nominacje w sześciu kategoriach.

W tym tygodniu oba filmy będą dostępne dla polskiego widza. 14-minutowy krótki metraż, pod polskim tytułem „Prosiaczek”, zagości we wtorek 31 stycznia na kanale Vimeo Instytutu Cervantesa (link). Będzie dostępny za darmo od godz. 20.00 przez 48 godzin. 99-minutowy pełny metraż pokaże Cinemax. Premierowa emisja w piątek 3 lutego o godz. 20.00. Znajdziemy go także w bibliotece filmów HBO MAX.

Bohaterką „Świnki” jest Sara, natolatka z nadwagą, która czyni z niej cel nieustannego zastraszania. Wieczorem w hiszpańskim miasteczku dziewczyna ukrywa się w sklepie mięsnym swoich rodziców. Ucieka przed kliką kapryśnych rówieśniczek, które dręczą ją na miejskim basenie. Niespodziewanie dziewczyny zostają brutalnie porwane przez nieznajomego, który odjeżdża z nimi swoim vanem. Kiedy policja zaczyna zadawać pytania, Sara milczy. Zaintrygowana nieznajomym, jest rozdarta między chęcią ujawnienia prawdy a ochroną mężczyzny, który ją uratował.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.