Hiszpański aktor Mario Casas („Trzy metry nad niebem”, „Contratiempo”) jest rozchwytywany przez reżyserów i producentów. Álex de la Iglesia powiedział kiedyś podczas konferencji, że każdy twórca marzy, aby mieć go w obsadzie swojego dzieła, bo jest gwarancją, że się sprzeda. 33-latek działa na pełnych obrotach. Gdy wyskoczy z planu, wpada w wir promocji, wywiadów, sesji fotograficznych i wskakuje na kolejny plan. Tylko w tym roku światło dzienne ujrzą trzy pełnometrażowe produkcje z jego udziałem.

Co zrobić by taki aktor zechciał zgodził się przyjąć scenariusz? Bracia David i Álex Pastor znaleźli sposób. Twórcy „To już ostatnie dni” zaoferowali mu rolę w thrillerze psychologicznym z udziałem Javiera Gutiérreza. Mierzący jedyne 1,64 metry aktor jest wysoko ceniony przez środowisko artystyczne. Zawdzięcza to rolom w filmach „Stare grzechy mają długie cienie” czy „Mistrzowie”. Dla niego Casas zgodził się przyjąć rolę i to drugoplanową. „Jest dla mnie wzorem do naśladowania. Niesłychanie pracowity. Wszystko, czego się dotknie, zamienia się w złoto. Granie u jego boku jest czystą przyjemnością. My, młodzi aktorzy, powinniśmy uczuć się od takich jak on” – wyznał w wywiadzie dla dziennika EFE.

„Były lokator” (oryg. Hogar) jest spełnieniem marzeń jego twórców. Bracia Pastor od dawna nosili się z zamiarem stworzenia thrillera obnażającego uczucia takie jak zazdrość, żądza ambicji, gniew prowadzący do szaleństwa, które tłumimy w sobie. Główny bohater Javier Muñoz od roku przebywa na bezrobociu. Po latach sukcesów w świecie reklamy wypadł z rynku i nie może wbić się do niego podobnie. Napięty budżet domowy zmusza jego rodzinę do opuszczenia mieszkania, do którego przywykli i które nazywają domem. Gdy jakiś czas później odkrywa, że zachował komplet kluczy do starego mieszkania, postanawia zrobić z nich użytek i podejrzeć, jak żyją nowi lokatorzy.

Na ekranie obok Gutiérreza i Casasa zobaczymy m.in. Brunę Cusí („Lato 1993”), Ruth Díaz („Za późno na gniew”) i Davida Verdaguera („Lato 1993”). Film trafi bezpośrednio na platformę Netflix. Jego światowa premiera zapowiedziana jest na środę 25 marca.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.