O północy Epifania odprawia rytuał polegający na oblaniu ciała stopionym woskiem. Wierzy, że pomoże jej on w zdobyciu Jerónima. Pilar szuka Rodriga na uniwersytecie, aby poprosić go, żeby do niej wrócił. Usiłuje przekonać go, że uczucie jakim darzy Aurorę jest przelotne, jednak on pozostaje głuchy na jej błagania. Aurora prosi Tobíasa, żeby pobiegł do kościoła i sprawdził, czy ojciec Basilio już wrócił. Rodrigo opowiada Luisowi o tym jak jego ciotka Corina roztrwoniła pieniądze wuja Hipólita, a Mónica dokuczała mu w dzieciństwie, przezywając go grubasem.

Mónica oznajmia matce, że zamierza uwieść Rafaela, ponieważ jest dobrą partią. Onésimo rozgląda się po cmentarzu za rabusiami. Aurora sądzi, że jej szuka i próbuje się przed nim ukryć. Rafael zabiera Mónikę na konną przejażdżkę do miasta. Wenceslao zbliża się do kryjówki Aurory, ale nie znajduje jej w środku. Rodrigo składa wizytę emerytowanemu notariuszowi przed którym jego dziadek sporządził testament. Prosi go o wgląd do treści dokumentu. Aurora podbiera kwiaty z innego nagrobka, aby udekorować nimi grób ojca. Apolonia zakazuje Rafaelowi spotykania się z Moniką. Rafael i Chalo zastanawiają się, co jest przyczyną nienawiści Elsy do Apolonii.

Boni wypomina Monice, że umówiła się z Rafaelem. Camilo wyjawia Inés swój plan przyciągnięcia większej klienteli do baru. Ponciano dziwi się, gdy zauważa kwiaty na grobie Anselma. Severo podejrzewa, że złożyła je Aurora. Tobías wpada na pomysł, w jaki sposób Aurora może wymknąć się nad jezioro i zażyć kąpieli. Notariusz informuje Rodriga, że odnalazł testament jego dziadka.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów Televisy

Przeklęta Przeklęta „Przeklęta” - Odcinek 9: W ukryciu przekleta


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.