Severo jest przekonany o powrocie Aurory do miasteczka. Zamierza ją odnaleźć. Przy pierwszej okazji mówi Macrinie, że jej czary na odpędzenie Aurory na niewiele się zdały. Tobías przynosi Aurorze sukienkę na zmianę. Rodrigo wraca na rodzinną hacjendę. Ponciano prosi Macrinę, żeby przywołała ducha jego żony. Elsa i Rodrigo informują Monikę i Corinę o istnieniu klauzuli zabraniającej sprzedaż hacjendy. Camilo ogłasza w miasteczku występ Aurory w jego barze. Mónica postanawia zarzucić sidła na Rodriga, żeby dobrać się do jego majątku. Przy okazji wychodzi na jaw, że nie jest córką Hipólita.

Rodrigo nie przestaje myśleć o odnalezieniu Aurory. Elsa próbuje go uspokoić. Tobías zamyka bramę do cmentarza, uniemożliwiając Aurorze wyjście. Epifania donosi Xochitl o planowanym występie Aurory w Huateque. Ta z kolei przekazuje nowinę Macrinie. Mónica przeprasza Elsę oraz prosi, by łaskawie pozwoliła jej i Corinie pozostać na hacjendzie, gdyż zostały bez pieniędzy. Są gotowe odwdzięczyć się pracą. Elsa wyraża zgodę. Rodrigo oferuje matce swoje wsparcie w zarządzaniu hacjendą. Máxima i Altagracia widzą Aurorę nad rzeką. Biorą ją za pokutującą duszę.

Macrina zostaje wyśmiana, gdy usiłuje odwieść Camila od organizowania w barze występu Aurory. Postawia namówić do współpracy Severa. Prosi go, żeby wykupił Aurorę i zabrał ją jak najdalej z miasteczka. Po powrocie na cmentarz Aurora musi ukryć się przed Poncianem. Luis ma wątpliwości, czy Mónica i Corina nadają się do pracy w gospodarstwie. Camilo pozostaje głuchy także na prośby Inés o odwołaniu występu. Aurora i Rodrigo rozmyślają jedno o drugim.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów Televisy

Przeklęta Przeklęta „Przeklęta” - Odcinek 10: Pokutująca dusza przekleta


4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.