Miasteczko Las Maravillas, Meksyk. Akuszerka Dominga odbiera poród kobiety imieniem Lupe. W tym samym czasie na ranczu Casa Grande inna ciężarna kobieta, Blanca, oczekuje narodzin dziecka. Lupe umiera w połogu.

Rodolfo, mąż Blanki, zgadza się, by Dominga odebrała poród jego żony. Kobieta wydaje na świat martwę dziecię. Dominga wspomina Crisancie, służącej w Casa Grande, o osieroconym chłopcu, dopiero co wydanym na świat przez Lupe. Ona namawia ją na dokonanie podmiany niemowląt. W ramach rekompensaty ofiarowuje jej pieniądze i szmaragdowe kolczyki. Rodrigo raduje się na widok syna. Nadaje mu imię José Armando. Dominga zanosi niemowlę powite przez Blancę do swojej chatki. Odkrywa, że ono żyje. Crisanta wyjawia Blance prawdę o podmianie niemowląt. Dominga nadaje córce Blanki imię Esmeralda.

Mijają lata. Fátima pragnie wydać córkę, Gracielę, za José Armanda. Rodzina Peñarreal powraca na ranczo Casa Grande. Melesio zdumiewa się umiejętnościami niewidomej Esmeraldy, potrafiącej samotnie poruszać się po okolicy. José Armando zachodzi nad rzekę, gdzie spotyka Esmeraldę, którą posądza o kradzież truskawek.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów Televisy

„Esmeralda”, telenowela, Meksyk 1997; Reżyseria: Beatriz Sheridan; Występują: Leticia Calderón, Fernando Colunga, Enrique Lizalde, Laura Zapata, Salvador Pineda , Nora Salinas, Alejandro Ruiz, Raquel Morell, Ana Patricia Rojo i inni; Strona: www.esmeralda.novela.pl

[tabs tab1=”Esmeralda – Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]

POLECAMY

7 KOMENTARZE

  1. szajsem są nowe telenowele nie mające żadnych ciekawych wątków ani historii… nuda…!!! te stare telenowele mają duszę! i piękne historie. no i niesamowitych aktorów.

  2. Również jestem w szoku myślałam,że po twoja na zawsze znowu dadzą coś z tv azteca,a tu taki szajs no co jest z wami ile będzą z widzów robić sobie żarty w polskiej tv.Ciągle raczą nas powtórkami,w innych krajach dają dużo nowości czy u nas nie można,czy to tak trudno?

  3. Novelo.pl jaka jest przyczyna że tej jesieni w polskiej jesieni nie ma ani jednej premierowej telenoweli tylko powtórki? Czy jest szansa że w Tv4 pod koniec 2017r w paśmie o 17 pojawi się premierowa telenowela z Televisy i czy na Tv Puls po Zbuntowanym Aniele będzie nowość latino?

  4. droga novelo macie jakieś informacje o nowościach w polskiej tv w najbliższym czasie a może chociaż wiecie coś o powrocie drogi do szczęścia czy raczej polscy fani są już skazani na latynoskie starocie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.