„Dziesięć przykazań” – Odcinek 169: Mozół przeprawy

W 169. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz prowadzi Hebrajczyków przez pustynię. Emisja 13 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Bak wkłada szaty noszone przez Egipcjan. Ramzes wzrusza się widokiem żony pogrążonej w żałobie po śmierci Pasera. Karoma dowiaduje się o śmierci męża. Ma wątpliwości, czy powinna powiedzieć o tym synowi. Hebrajczycy przemierzają pustynię spragnieni wody. Apuki obwinia o tę sytuację Mojżesza. Kiedy ich oczom ukazuje się oaza, Corá, Apuki i Jairo jako pierwsi podbiegają do niej, by skosztować wody. Jako że ta okazuje się niezdatna do picia, zwracają się z pretensjami do Mojżesza. Aaron przypomina im, że Bóg nie wyprowadził ich z Egiptu po to, by pozwolić im umrzeć na pustyni i prosi o więcej wiary. Karoma podejmuje decyzję o opuszczeniu pałacu i oznajmia ją Nefertari.

Mojżesz prosi Boga o pomoc dla swego ludu. Rozpętuje się silny wiatr, a wraz z nim przychodzi odpowiedź. Bóg nakazuje Mojżeszowi ułamać gałąź drzewa i wrzucić ją do wody, by ta stała się czysta, słodka i zdatna do picia. Kiedy już wszyscy zaspokajają swe pragnienie, Aaron nawołuje ich do wysłuchania przemowy brata. Mojżesz oznajmia zgromadzonym, że jeśli będą uważnie słuchać głosu Boga, nie dotknie ich żadne nieszczęście.

Po dwóch miesiącach przeprawy przez pustynię Hebrajczycy zatrzymują się i rozbijają namioty. Aaron widzi, jak Apuki zaczyna wydawać rozkazy innym i przypomina mu, że sam również powinien włączyć się do pracy. Kobiety pomagają swym mężom postawić namioty. Aoliabe i Bezalel pomagają niewprawionym w tym zadaniu Gahijiemu, Chibalemu i Simutowi. Mojżesz i Ozeasz z radością przyglądają się wszystkiemu. Pośród Hebrajczyków znów słychać szmery. Tym razem ich powodem jest głód. Mojżesz zwraca się ponownie do Boga z prośbą o pomoc. Bóg obiecuje, że ześle chleb oraz ptactwo. Na oczach Hebrajczyków dokonuje się kolejny cud.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.plTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.