„Dziesięć przykazań” – Odcinek 166: Odwet Ramzesa

W 166. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Ramzes zwołuje żołnierzy i wyrusza w ślad za Hebrajczykami. Emisja 8 grudnia o godz. 14:00 w TV Puls.

Ikeni wzrusza się na widok syna. Mojżesz podnosi laskę i prosi Boga, żeby wskazał mu drogę. Zrywa się silny wiatr. Na pustyni tworzy się wir, ściągający chmury, które mają poprowadzić wędrujących Hebrajczyków. Ramzes przeprasza Nefertari za to, że jej nie posłuchał. Meketre okazuje skruchę przed Tais. Simut wręcza Mojżeszowi zwłoki Józefa. Apuki dziękuje Ozeaszowi za uratowanie życia Jaira. Datan i Safira godzą się. Nefertari przeprasza Karomę za swój wcześniejszy wybuch. Służąca informuje ją o odejściu Radiny. Paser gratuluje Ikeniemu jego odwagi. Hebrajczycy kontynuują przeprawę do Ziemi Obiecanej. Nefertari wspomina syna i ogarnia ją wielka złość. Pod jej wpływem zwraca się do Ramzesa z żądaniem zabicia Mojżesza.

Ramzes próbuje zniechęcić Nefertari do zemsty na Mojżesie, jednak w końcu sam ulega pokusie zabicia swojego rywala. Jeden z żołnierzy informuje faraona o powrocie Jahiego do Egiptu. Meketre potwierdza Ahmósowi, że jest biologicznym ojcem Baka. Bakenmut i Jahi popierają decyzję Ramzesa o zmobilizowaniu wojska do wyruszenia w ślad ze Hebrajczykami. Paser jest zaskoczony pragnieniem zemsty Nefertari. Bakenmut prosi Ikeniego, żeby zwołał przywódców, by stanęli przed Ramzesem.

Faraon udziela przywódcom stosownych instrukcji. Pragnie czym prędzej wyruszyć na pustynię. Paser i Ikeni obawiają się o los Hebrajczyków. Bakenmut informuje Ramzesa, że wysłał ludzi na przeszpiegi, by pomogli im ustalić położenie niewolników. Paser uprzedza Ramzesa, że bóg Hebrajczyków już pokazał mu swoją siłę i ostrzega go przed niebezpieczeństwem kolejnego zatargu. Mojżesz ostrzega Aarona przed łupieżcami, którzy mogą na nich napaść. Sam tymczasem rozmyśla o spotkaniu z żoną i synami. Miriam podchodzi do niego i widząc uśmiech na jego twarzy, domyśla się, że wspomina swoją rodzinę. Wyraża nadzieję na poznanie jej. Judite prosi Ozeasza, żeby zachował dystans do Any i nie narażał się na gniew Apukiego. Apuki wyznaje Jairowi, że żałuje decyzji o opuszczeniu Egiptu. Karoma źle przyjmuje wiadomość o tym, że Ikeni miałby ścigać Hebrajczyków. Kilka dni później wojsko Egiptu opuszcza podwoje miasta. Po krzepiącej przemowie Ramzes prowadzi zastępy żołnierzy na spotkanie z Hebrajczykami. Paser modli się do boga o opiekę nad Simutem. Nefertari wiąże wielkie nadzieje z wyprawą Ramzesa. Karoma obiecuje Pepy’meu, że Ikeni nie umrze. Uzbrojeni po zęby egipscy żołnierze galopują przez pustynię z Ramzesem na czele…

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.pl


Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.