„Dziesięć przykazań” – Odcinek 136: Ratunek dla Henutmire

W 136. odcinku telenoweli „Dziesięć przykazań”: Mojżesz spieszy do pałacu na ratunek Henutmire. Emisja 24 października o godz. 14:00 w TV Puls.

Ramzes odmawia spełnienia prośby Mojżesza i wraca do pałacu. Nefertari i Karoma wpadają w desperację, ujrzawszy swe odbicia w lustrze. Nowa plaga omija Leilę i Uriego. Simut wznosi modlitwę do boga Izraelitów. Leila zwraca się do Pasera z prośbą o specyfik, który uśmierzy ból kobiet z pałacu. Taís ukrywa twarz przed mężem, a jej dzieci płaczą z bólu. Judite oczyszcza rany na twarzy Apukiego. Yunet także źle nosi wrzody na ciele i wyładowuje swą złość na Leili.

Ikeni nakłania Ramzesa do zawarcia sojuszu z Hebrajczykami, lecz faraon natychmiast odrzuca tę radę. Mojżesz wyznaje bliskim, że nie potrafi zrozumieć uporczywości Ramzesa. W domu Zelofeade następuje poruszenie faktem, że Bak nie został dosięgnięty przez plagę. Wszyscy podejrzewają, że w jego żyłach płynie krew Izraelitów. Taís wstawia się za Judite, gdy ta przychodzi do domu Meketrego. Henutmire traci przytomność. Mojżesz wpada na pomysł, jak ją uratować.

Paser modli się do bogów o zaleczenie ran Egipcjan. Ramzesa ogarnia złość, gdy modły nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Joquebede prosi Boga o opiekę nad Mojżeszem i Aaronem, którzy pospieszyli do pałacu. Radina okazuje pomoc Henutmire.

Materiały novela.pl / Fot. Rede Record

„Dziesięć przykazań” (Os dez mandamentos), telenowela, Brazylia 2015; Reżyseria: Alexandre Avancini; Występują: Guilherme Winter, Sérgio Marone, Camila Rodrigues, Giselle Itié, Petrônio Gontijo, Vera Zimmerman, Denise Del Vecchio, Adriana Garambone; Strona: www.dziesiecprzykazan.novela.plTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.