Nowy Rok przyniósł smutną wiadomość ze świata artystycznego w Meksyku. W czwartek 1 stycznia zmarła w wieku 93 lat Ninón Sevilla.

Kubańska aktorka zapisała się w historii sztuki meksykańskiej dzięki udziałowi w wielu projektach filmowych, telewizyjnych czy teatralnych. W Polsce telewidzowie mogą kojarzyć ją dzięki rolom w takich telenowelach jak: „Maria z przedmieścia”, „Paulina”„Rosalinda”, „Cena miłości”, „Miłość i nienawiść” czy „Grzesznica”.

Ostatni raz na ekranie pojawiła się 2012 roku w telenoweli Salvadora Mejíi Aljandre „Qué bonito amor”.

Nic więc dziwnego, że kolegów z planu dotknęła śmierć aktorki. Wśród nich znalazła się Danna García, która napisała na swoim Twitterze: „Dziękuję za twój szacunek, wsparcie i uczucie… pełne pięknych słów. Jesteś wielka tu i gdziekolwiek jesteś. Kocham cię!”.

Również antagonistka tej samej telenoweli, Malillany Marín, skierowała kilka słów do starszej koleżanki: „Co za smutek! Dziękuję za twoją przyjaźń, wielkość, rady i naukę. Na zawsze pozostaniesz w moim sercu. Dobrej podróży rodaczko!”

30 grudnia Sevilla trafiła do szpitala z symptomami zapalenia płuc. Dwa dni później dostała zapaści, której już nie przeżyła.


3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.