Nie żyje Antonio Medellín

Zmarł meksykański aktor telewizyjny Antonio Medellín (“Trzy razy Ana”). Miał 75 lat.

Meksykańskie stowarzyszenie aktorów ANDI podało informację o śmierci Antonia Medellína. Aktor zmarł w niedzielę w wieku 75 lat.

W trakcie 55-letniej kariery Antonio Medellín występował przede wszystkim w telenowelach. Był nierozerwalnie związany z Televisą. Debiutował w 1962 roku w czarno-białej telenoweli “El profesor Váldez”. Grywał przede wszystkim postacie drugoplanowe z niewielkimi wyjątkami – był protagonistą pierwszej wersji “Rubí” z 1968 roku (pojawił się również w remake’u z Bárbarą Mori) oraz “La recogida” (1971). Wystąpił także w obu wersjach “Kotki” (1970 i 2014).

Polscy widzowie mogą kojarzyć go z telenowel “Maria z przedmieścia” (1995), “Płonąca pochodnia” (1997), “Córka przeznaczenia” (2003) czy tych najnowszych “Mój grzech” (2009) i “Kiedy się zakocham” (2010). Po raz ostatni pojawił się na szklanym ekranie w epizodycznej roli w telenoweli “Trzy razy Ana” – zagrał Isidra, bogatego starca, pragnącego kupić sobie młodą żonę.Comments

  1. Miał 83 lata, nie 75.

    1. W oficjalnej informacji IMCINE wskazała na 75 lat (ur. 1942). Istotnie, później niektóre portale podawały 83 lata, powołując się rzekomo na deklaracje bratanka zmarłego aktora.

  2. Wspaniały Aktor i Człowiek.Niech Spoczywa w Pokoju.

  3. Niech spoczywa w pokoju. Pamiętam go z takich telenowel jak “Mi Pecado”, którą ostatnio odświeżam a także z “CME”. i “LG” oraz z ostatniej roli w TVA jako Isidra.

  4. Niech spoczywa w pokoju.

  5. Niech spoczywa w pokoju [*]

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.