Wczoraj w nocy w Argentynie odbyło się 44. rozdanie nagród Martín Fierro. Po eksperymentalnej gali w teatrze Colon, jaka miała miejsce rok temu, powrócono do poprzedniej formuły organizowana ceremonii w studio, z suto zastawionymi stołami, przy których zebrali się nominowani wraz z osobami towarzyszącymi oraz zaproszeni goście. Podczas trwającej ponad trzy godziny gali rozdani 43 statuetki, w tym Złotego Martína Fierro (Martín Fierro de Oro).

Najwięcej nagród powędrowało do ekipy serialu “Farsantes” (El trece). Losy bohaterów z bufetu adwokackiego z wątkiem gejowskim skupiały na sobie uwagę argentyńskich mediów. Stąd, całkowicie zasłużenie, to właśnie “Farsantes” zdobyło miano najlepszej telenoweli, a udział w tej produkcji przyniósł statuetkę Julio Chávezowi (serial “Epitafia”) dla najlepszego aktorka oraz Griseldzie Sisciliani (“Jesteś moim życiem”) dla najlepszej aktorki z telenoweli. Chávez zadedykował swoją nagrodę Benjaminowi Vicuña, nominowanemu w tej samej kategorii, za to że stworzył postać, którą przekonał widzów iż “naprawdę był w nim zakochany”. Dzięki serialowi “Farsantes” o kolejną statuetkę wzbogacili się jego Daniel Barone i Lucas Gil, aktorka Vivian El Jaber za rolę drugoplanową, Carolina Aguirre i Mario Segade za scenariusz oraz piosenkarz Vicentico za temat przewodni pt. “Puro teatro”.

Swoje pięć minut na scenie miała także ekipa telekomedii “Solamente vos”. Najchętniej oglądana pozycja programowana minionego roku została wyróżniona w kategorii “Najlepsza telekomedia”, zaś jej protagoniści, Natalia Oreiro i Adrián Suar, otrzymali nagrody odpowiednio za najlepszą rolę komediową damską i męską. Ekipa “Solamente vos” spontanicznie odśpiewała na scenie “¡Qué lo cumplas feliz!” Oreiro, która dzisiaj świętuje swoje urodziny. Tymczasem tytuł najlepszego serialu “unitario” (emitowanego raz w tygodniu) przyznano po raz drugi “En terapia” (Canal 7). Diego Peretti został nagrodzony statuetką za rolę pierwszoplanową właśnie w “El terapia”, a Roberto Carnaghi za najlepszą kreację drugoplanową. Inny miniserial pt. “Historia clínica” (Telefé), obrazujący ostatnie lata życia największych ikon historii Argentyny oraz ich choroby przyniósł Claudii Lapaco nagrodę dla najlepszej aktorki serialowej.

Liczący już dwa sezony serial “Aliados” (Telefé) został wybrany najlepszą produkcją młodzieżową. Podczas przemowy jego producentka Cris Morena przywołała pamięć o zmarłej córce, Rominie Yan (“Serca na rozdrożu”), która jest “jej latarnią i światłem”. Ale nagrody Martín Fierro to także okazja do podziękowania dziennikarzom, telewizyjnym i radiowym, za ich codzienne zaangażowanie.


9 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.