Specjalny pokaz filmu „Gilda” z Natalią Oreiro

We wtorek 5 października warszawskie kino Muranów pokaże film „Gilda” z Natalią Oreiro w roli głównej, który przyciągnął przed ekrany 900 tysięcy Argentyńczyków.

Pięć lat po premierze polscy widzowie po raz zobaczą wielki przebój argentyńskiego kina. Premierowy – i jak dotąd jedyny – pokaz filmu „Gilda” odbędzie się we wtorek 5 października w warszawskim kinie Muranów. Organizatorem wydarzenia jest Ambasada Argentyny w Polsce.

„Gilda” (oryg. „Gilda. No me arrepiento de este amor”) jest pierwszym fabularnym filmem Loreny Muñoz. Argentyńska reżyserka i producentka, specjalizująca się w produkcjach dokumentalnych, zdecydowała się na ten krok zachęcona przez Natalię Oreiro, odtwórczynię głównej roli. Przedstawienie tragicznych losów ikony argentyńskiej cumbii na wielkim ekranie dotąd spędzało sen z powiek wielu producentom i filmowcom. Powodem były niemal niemożliwe do zdobycia prawa autorskie od dwóch osób – syna Fabricia oraz producenta muzycznego Totiego Giméneza. Dopiero długie rozmowy, liczne listy oraz demonstracyjna wersja wielkiego przeboju Gildy „No me arrepiento de este amor” w wykonaniu Oreiro skłoniły obu panów do zmiany zdania.

Bohaterką filmu jest Alejandra Bianchi, trzydziestoletnia kobieta, żona i matka, która postanawia odmienić swoje życie. Zachęcona ogłoszeniem w gazecie, zgłasza się na przesłuchanie do zespołu szukającego wokalistki. Pod pseudonimem Gilda, Alejandra rozpoczyna muzyczną karierę, której stanowczo sprzeciwia się jej rodzina.Comments

  1. SUPER FILM !!!! Byłem na nim 07 listopada w kinie Muranów. POLECAM !!!!! Na końcu bardzo mnie wzruszył! 07 GRUDNIA PONOWNIE ZOSTANIE WYŚWIETLONY PRZEZ KINO MURANÓW.

  2. Nareszcie ♥

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.