Specjalny pokaz filmu „Gilda” z Natalią Oreiro

We wtorek 5 października warszawskie kino Muranów pokaże film „Gilda” z Natalią Oreiro w roli głównej, który przyciągnął przed ekrany 900 tysięcy Argentyńczyków.

Pięć lat po premierze polscy widzowie po raz zobaczą wielki przebój argentyńskiego kina. Premierowy – i jak dotąd jedyny – pokaz filmu „Gilda” odbędzie się we wtorek 5 października w warszawskim kinie Muranów. Organizatorem wydarzenia jest Ambasada Argentyny w Polsce.

„Gilda” (oryg. „Gilda. No me arrepiento de este amor”) jest pierwszym fabularnym filmem Loreny Muñoz. Argentyńska reżyserka i producentka, specjalizująca się w produkcjach dokumentalnych, zdecydowała się na ten krok zachęcona przez Natalię Oreiro, odtwórczynię głównej roli. Przedstawienie tragicznych losów ikony argentyńskiej cumbii na wielkim ekranie dotąd spędzało sen z powiek wielu producentom i filmowcom. Powodem były niemal niemożliwe do zdobycia prawa autorskie od dwóch osób – syna Fabricia oraz producenta muzycznego Totiego Giméneza. Dopiero długie rozmowy, liczne listy oraz demonstracyjna wersja wielkiego przeboju Gildy „No me arrepiento de este amor” w wykonaniu Oreiro skłoniły obu panów do zmiany zdania.

Bohaterką filmu jest Alejandra Bianchi, trzydziestoletnia kobieta, żona i matka, która postanawia odmienić swoje życie. Zachęcona ogłoszeniem w gazecie, zgłasza się na przesłuchanie do zespołu szukającego wokalistki. Pod pseudonimem Gilda, Alejandra rozpoczyna muzyczną karierę, której stanowczo sprzeciwia się jej rodzina.


Comments

  1. SUPER FILM !!!! Byłem na nim 07 listopada w kinie Muranów. POLECAM !!!!! Na końcu bardzo mnie wzruszył! 07 GRUDNIA PONOWNIE ZOSTANIE WYŚWIETLONY PRZEZ KINO MURANÓW.

  2. Nareszcie ♥

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.