„Santa Evita” z Natalią Oreiro od 26 lipca w Disney+

W 70. rocznicę śmierci Evy Peron Disney+ pokaże 7-odcinkowy serial „Santa Evita” z Natalią Oreiro w roli głównej.

Historia ciała bez grobu i owianej wokół niego legendy. Uwielbiana przez tłumy Evita stała się ważną postacią na arenie politycznej. Po jej przedwczesnej śmierci 26 lipca 1955 roku generał Peron rozkazał zabalsamować ciało, aby trzy lata później mogło spocząć pod budowanym dla niej pomnikiem. Gdy tego samego roku argentyńskie wojsko obaliło ówczesnego prezydenta, wykradło z kaplicy ciało trumnę z ciałem jego żony, aby zabobiec wykorzystaniu go jako broni przeciwko reżimowi, i ukrywało je przez 16 lat.

Kradzież ciała Evity zainspirowała Tomasa Eloya Martíneza do napisania powieści „Santa Evita”. Zaczytywała się cała Argentyna, a później świat. Pochlebnych słów na temat dzieła, sprzedanego w ponad 10 milionach egzeplarzy, nie szczędzili, m.in. Margo Vargas Llosa, Gabriel García Márquez czy Carlos Fuentes. Po wielu latach od premiery Argentyńczycy podjęli się próby jej zekranizowania. I tak, w 70 rocznicę śmierci Evity, na platformach Starz i Disney+ (także w Polsce) obędzie się światowa premiera liczącego 7 odcinków serialu. Reżyserią zajął sę Rodrigo García (najstarszy syn Garcii Marqueza, twórca „Dziewięciu kobiet” i „Na pierwszy rzut oka”) i Alejandro Maci. Przygotowaniem scenariusza zajęły się Marcela Guerty i Pamela Rementería. Jednym z producentów serialu jest meksykańska aktorka Salma Hayek.

W rolach głównych: Natalia Oreiro jako Evita, Ernesto Alterio jako pułkownik Moori Koening, Diego Velázquez jako dziennikarz Mariano Vázquez, Francesc Orella jako doktor Pedro Ara oraz Darío Grandinetti w roli Juana Perona.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.