Kobiety bez zahamowań w remakach “Sin filtro”

Fernanda Castillo, Maribel Verdú i Natalia Oreiro protagonistkami remaków chilijskiej komedii “Sin filtro”.

Nie istnieje przepis na sukces. Istnieje natomiast niezliczona liczba kobiambnacji, jakimi może posłużyć się twórca filmu, żeby stworzyć potencjalnyhit. Dla chilijskiego producenta i reżysera Nicolása Lópeza kluczem jest dobór elementów fabuły tak, by publiczność bez trudu się w niej odnlazła oraz bohaterów, z którymi nietrudno się zidentyfikować. Ta sztuka udała mu się w 2016 roku z “Sin filtro”. Komedia z udziałem Paz Bascuñán wcielającej się w kobietę w średnim wieku, zmęczoną życiowymi kompromisami i trzymaniem języka za zębami, zapisała się na kartach historii jako druga najbardziej kasowa produkcja w Chile z wynikiem 1,28 miliona widzów.

O tym, że uniwersalny scenariusz “Sin filtro” zainsteresował zagranicznych twórców pisaliśmy już przed rokiem. Dziś możemy podejrzeć rezultaty adaptacji dokonanych przez przez Argentyńczyków, Hiszpanów, Meksykanów czy Panameńczyków. I tak, meksykański remake “Una mujer sin filtro” z Fernandą Castillo uplasował się na drugim miejscu najbardziej kasowych filmów meksykańskich bieżącego roku z wynikiem 2,10 milionów sprzedanych biletów (zyskami na poziomie 103 milionów pesos), zaś hiszpański remake “Sin rodeos” z Maribel Verdú zamyka piątkę hiszpańskiego boxoffice’a z liczbą 719 tys. widzów i prawie 4,5 euro zysków. Za miesiąc 5 lipca do argentyńskich kin wejdzie “Re loca” z udziałem Natalii Oreiro.

“Re loca” (Argentyna), reż. Martino Zaidelis, występują: Natalia Oreiro, Diego Torres, Fernán Miras, Gimena Accardi, Pilar Gamboa, Radagast, Celeste Carballo, Hugo Arana i Martín Garabal.

“Sin rodeos” (Hiszpania), reż. Santiago Segura, występują: Maribel Verdú, Candela Peña
Diego Martín, Rafael Spregelburd i Cristina Pedroche.

“Una mujer sin filtro” (Meksyk), reż. Luis Eduardo Reyes, występują: Fernanda Castillo, Alejandro Calva, Flavio Medina, Mara Escalante, Carmen Aub i Sofía Niño de Rivera.

“Sin pepitas en la lengua” (Panama), reż. uan Carlos Garcia de Paredes, Carlos Garcia de Paredes, występują: Ash Olivera, Miroslava Morales, Agustín Goncalves, Simón Tejeira i Camila Aybar.
Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.