“Jenni Rivera: mariposa de barrio”, prawdziwa historia gwiazdy muzyki

Telemundo ogłasza premierę biograficzno-muzycznego serialu “Jenni Rivera: mariposa de barrio” o zmarłej amerykańskiej piosenkarce z meksykańskimi korzeniami.

W Ameryce Łacińskiej panuje moda na seriale biograficzne opowiadające życie gwiazd muzyki. Po sukcesie “Celii”, historii Celii Cruz sprzedanej do prawie 20 krajów, i “Hasta que te conocí” o Juanie Gabrielu, telewizja Telemundo przygotowała serial o tragicznie zmarłej piosenkarce Jenni Riverze. W główną rolę wcieliła się Angélica Celaya (“Constantine”).

Rossana Negrin, twórczyni serialu “Jenni Rivera: mariposa de barrio”, podąża śladami piosenkarki począwszy od pierwszych kroków na drodze do spełnienia marzeń o sławie, aż po niespodziewaną śmierć. Fundamentem do stworzenia scenariusza była powieść “Inquebrantable” (oryg. “Unbreakable: My story, my way”) autorstwa samej Rivery, jak i zebrane wspomnienia jej rodziny, przyjaciół i wspólników. Z nich utkana została historia kobiety-altruistki, piosenkarki, producentki, bizneswoman i matki wychowującej samotnie piątkę dzieci, która pomimo niezliczonych trudności i przeżytych tragedii, zawsze dążyła do sukcesu z myślą o swojej rodzinie. W opinii Negris, serial ma na celu pokrzepiać, inspirować i optymistycznie nastrajać widzów.

Na czele obsady obok Celai znaleźli się Gabriel Porras i Rosalinda Rodríguez odgrywające role rodziców piosenkarki. Na drugim planie pojawili się m.in. Adrián Carvajal, Emmanuel Morales, Raúl Sandoval, Uriel del Toro, Stephanie Arcilia, Tony Garza i Vanessa Pose. Premiera w amerykańskiej telewizji Telemundo zaplanowana jest na 27 czerwca.

“Jenni Rivera: mariposa de barrio” jest drugim serialem biograficznym o zmarłej piosenkarce. Pierwszy, nieautoryzowany, zatytułowany “Su nombre era Dolores”, wyprodukowała konkurencyjna stacja Univision. Opowiadał historię życia Rivery widzianą oczami Pete Salgado, jej przyjaciela i byłego menadżera. Główną rolę zagrała w nim Luz Ramos.

[tabs tab1=”Jenni Rivera: Mariposa de barrio”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.