16 nominacji dla Wakoldy

Słuszność czy przesada? To pytanie zadają sobie ci, którzy dowiedzieli się już o nominacjach do Nagród Sur, przyznawanych każdego roku

Słuszność czy przesada? To pytanie zadają sobie ci, którzy dowiedzieli się już o nominacjach do Nagród Sur, przyznawanych każdego roku przez Akademię Filmową w Argentynie. 16 nominacji w 19 kategoriach. To niespodziewany wynik, jakim może pochwalić się film “Wakolda”, napisany i wyreżyserowany przez Lucíę Puenzo. O rezultacie preselekcji poinformowali w mijającym tygodniu aktorka Carla Peterson oraz reżyser Juan José Campanella.

Wyróżnieni nominacją zostali m.in. Lucía Puenzo (za najlepszy film, scenariusz oraz reżyserię), Natalia Oreiro (za rolę kobiecą), Àlex Brendemühl (za rolę męską), Elena Roger (za rolę drugoplanową kobiecą), Nicolás Puenzo (za zdjęcia), Daniel Tarrab i Andrés Goldstein (za muzykę) i Florencia Bado (w kategorii odkrycie roku).

Przypomnijmy, że film “Wakolda” miał swoją premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Był wyświetlany także podczas 61. Festiwalu Filmowego w San Sebastián oraz 17. Festiwalu Filmowego w Limie. Jest argentyńskim kandydatem do Oscara oraz hiszpańskich nagród Goya. A jego premiera w Polsce jest zapowiadana na styczeń 2014 roku.

Warto dodać, że drugim tytułem filmowym z największą liczbą nominacji (10) okazał się “Tesis sobre un homicidio” Hernana Golfrida. W roli głównej znakomity Ricardo Darín (“Sekret jej oczu”).Comments

  1. pieknie, tylko pogratulowac!

  2. Gratulacje

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.