Nie igraj z aniołem

Marichuy jest młodą i wesołą dziewczyną o wielkim sercu, wychowaną w przytułku, do którego trafiła już jako niemowlę. Jej matka, obawiając się…

Tytuł oryginalny: Cuidao con el ángel
Kraj i rok produkcji: Meksyk, 2008/2009
Liczba odcinków: 194
Data premiery: 9 czerwca 2008 (świat), 2 marca 2009 (Polska)

Scenariusz: Delia Fiallo
Reżyseria: Víctor M. Foulloux, Víctor Rodríguez
Producent: Nathalie Lartilleux
Obsada: Maite Perroni, William Levy, Nailea Norvind , Ana Patricia Rojo, Evita Muñoz, Helena Rojo, Laura Zapata, Ricardo Blume, Rocío Banquells, Maya Mishalska, René Strickler i inni

Marichuy jest młodą i wesołą dziewczyną o wielkim sercu, wychowaną w przytułku, do którego trafiła już jako niemowlę. Jej matka, obawiając się swojej śmierci, powierzyła ją w opiece księdzu. Jako czternastolatka, Marichuy ucieka z sierocińca i szuka szczęścia krążąc po ulicach Meksyku. Staje się ofiarą napaści pijanego mężczyzny, która wprawia ją w traumę i dręczy nocnymi koszmarami, z których nie potrafi się uwolnić. Zostaje przygarnięta przez Candelarię, praczkę, która nie tylko daje jej dach nad głową, ale również staje się dla niej matką, której nigdy nie miała. Jak się okazuje, jej prawdziwi rodzice żyją i pomimo upływu czasu, nie zaprzestali poszukiwań córki. Życie Marichuy upływa na ciągłym zdobywaniu pożywienia, które kradnie i zanosi do przytułku, w którym sama dorastała. Szczęście nie trwa jednak wiecznie. Dziewczyna zostaje zatrzymana i sądzona przez własnego ojca (o czym oboje nie wiedzą). Jej obrońcą zostaje Juan Miguel San Román, młody psychoanalityk.

Aby uniknąć więzienia, Juan Miguel bierze na siebie odpowiedzialność za dziewczynę i zabiera ją do swojego domu. Jednakże jego sytuacja rodzinna – jest wdowcem, mieszkającym z córką i teściową, która wyczuwając w Marichuy niebezpieczeństwo, na każdym kroku stara się uprzykrzyć jej życie – zmusza mężczyznę do znalezienia jej innego schronienia. Aby uniknąć kolejnych problemów, Juan Miguel instaluje sierotę w domu sędziego Patricia Velarde i jego żony Cecilii (prawdziwych rodziców Marichuy) oraz Estafanii, podającej się za ich córkę.

Juan Miguel i Marichuy szybko się w sobie zakochują i biorą ślub. Tuż po nocy poślubnej, dziewczyna odkrywa wielki sekret, jaki ukrywał przed nią Juan Miguel. Ucieka i zarzeka się, że nigdy już do niego nie wróci. Nie zamierza również powiedzieć mu o tym, że spodziewa się jego dziecka. Zamieszkuje wraz z Candelarią na hacjendzie Leoparda. Mężczyzna zakochuje się w Marichuy. Po narodzinach dziecka, Leopardo oświadcza się Marichuy i obiecuje zaakceptować jej syna jak swojego, jednak ta zmuszona jest wyznać mu prawdę iż jest mężatką. Jak się później okazuje, Juan Miguel i Leopardo znają się ze studiów. Teraz oboje będą walczyć o miłość Marichuy.

Uroda i słodycz Marichuy sprawiają, że przypomina anioła. Jednak ci, którzy uważają, że pozbycie się jej będzie błahostką muszą uważać, bo anioł czasem może stać się prawdziwym diabłem, więc… Nie igraj z aniołem!

[tabs tab1=”Zwiastun” tab2=”Galeria”]
[tab id=1]

YouTube Embed: No video/playlist ID has been supplied

[/tab]
[tab id=2][/tab]
[/tabs]Comments

 1. Nie mogę w to uwierzyć, że to już koniec. Ale za to piękne i wzruszające zakończenie. Będę strasznie tęsknić za tym serialem.Usłyszeć ten utwór w takim wydaniu aż się łza kręci przepięknie.Cieszę się że to już koniec bo byłam uzależniona od tego serialu oraz słuchanie wszystkich piosenek z serialu.Wszystko dobrze się skończyło,zresztą jak inaczej przecież to telenowela ale przeżywało się to ponieważ za to kocham ten serial jest najlepszy dziękuje wam za to że mogliśmy znowu go oglądać.Serial naprawdę super już się nie mogę doczekać kiedy puszczą nową telenowele z Maitę Perroni i Williamem Levy szkoda że w prawdziwym życiu też nie są razem bo pasują do siebie.

 2. zero chemii między Maite a Willem

 3. Fajna ta telka była:)Tylko niepotrzebnie ją przedłużyli bo tylko powtarzali sceny i głupie wątki wymyślali. Maite i William bardzo naturalnie tutaj grali, szkoda że już w Triumfie duet im nie wyszedł:(

 4. Najlepsza ze wszystkich !!!

 5. takiej telenoweli już nigdy nie będzie !
  najlepsza z najlepszych ! uwielbiam ją, scenariusz jest genialny, a gra aktorska pomiędzy Maite i Levym rewelacyjna, ta chemia między nimi, ten zachwyt sobą.
  Zawsze wracam do niej z utęsknieniem.

 6. jedna z najlepszych jakie oglądałam

 7. CCEA to świetna telka, przynajmniej dla mnie ;) Zaś najgorsza jaką widziałam to Dos Hogares.

 8. Maras Nie igraj z aniołem nie jest najgorsza telenowela. ja lubie

 9. Uważam, że jest to jedna z najgorszych telenowel, jakie oglądałem.

 10. swietny duet<3<3:*

 11. Kiedy będą następne telenowele?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.