Nagrodzona Srebrną Muszlą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastián meksykańska produkcja w reżyserii Fernanda Eimbcke „Tosty po meksykańsku” gościła na ponad dwudziestu festiwalach na całym świecie. W maju ubiegłego roku znalazła się w repertuarze krakowskiego festiwalu Off Plus Camera. Za dwa dni, 9 stycznia, będzie można ją znaleźć w kinach studyjnych w całej Polsce.

„Tosty po meksykańsku” to niezwykle świeży, pełen niewymuszonego humoru film o dorastaniu. Bohaterami są Paloma i jej nastoletni syn, Hector, którzy wyjeżdżają razem na wakacje. Pomimo to, że matkę i syna łączy silna więź, podczas wypoczynku z dnia na dzień zaczynają się od siebie coraz bardziej oddalać. Powodem okazuje się Jazmin, dziewczyna, która zaczyna się interesować Hectorem. Jazmin odkrywa przed nim świat, w który matka z oczywistych względów nie może go wprowadzić: świat seksualności, zmysłowości, miłości, przygody. Nastolatki zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu, pozostawiając Palomę samą sobie.

W rolach głównych występują Lucio Giménez Cacho, Carolina Politi oraz María Renée Prudencio („Morena”). Dystrybutorem filmu jest Art-House, natomiast novela.pl objęła patronat medialny.

Opracowano w oparciu o materiały od dystrybutora

[tabs tab1=”Zwiastun”]
[tab id=1]

[/tab]
[/tabs]


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Miejsce na Twój komentarz
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.