Pod jednym księżycem

Tytuł oryginalny: La misma luna Kraj i rok produkcji: Meksyk, 2017 Czas trwania: 109 min Data premiery: 21 marca 2008

Tytuł oryginalny: La misma luna
Kraj i rok produkcji: Meksyk, 2017
Czas trwania: 109 min
Data premiery: 21 marca 2008 (świat)

Scenariusz: Ligiah Villalobos
Reżyseria: Patricia Riggen
Obsada: Kate del Castillo, Adrián Alonso, Eugenio Derbez, Isaac Bravo, Mario Almada, Maya Zapata, Carmen Salinas, Ernesto D’Alessio, María Rojo i inni

Rosario mieszka w Los Angeles i odkłada każdy zarobiony grosz, by zapewnić lepszą przyszłość swemu synowi, który został w Meksyku. Gdy wyjeżdżała przed czterema laty mały Carlitos miał wówczas zaledwie 5 lat. Przez cały ten czas Rosario utrzymuje kontakt z synem, dzwoni do niego w każdą niedzielę z budki telefonicznej. Wierzy, że uda jej się zdobyć pozwolenie na stały pobyt w USA i wtedy ściągnie chłopca do siebie.
Tymczasem 9 – letni Carlitos pozostaje w małej meksykańskiej wiosce pod opieką chorej babci i nieuczciwego wujostwa. Ciotka i wujek chcą przejąć całkowitą kontrolę nad nieletnim krewnym, by móc pobierać pieniądze, które Rosario przesyła na syna. Pewnego dnia Carlitos poznaje Amerykanów, Marthę i Davida, którzy zajmują się przerzucaniem dzieci przez granicę meksykańsko-amerykańską.
Kiedy jego babcia umiera, dziewięciolatek uznaje, że nic go już nie trzyma w kraju i postanawia uciec do USA, by połączyć się z matką, zwłaszcza że w ogóle nie może liczyć na wujostwo. Szczęśliwie przekracza granicę wraz z innymi imigrantami, ale wskutek zmieszania zostaje z nimi rozdzielony. Kontynuując podróż trafia na farmę, gdzie wraz z innymi imigrantami zbiera pomidory. W wyniku nalotu policji dochodzi do licznych aresztowań, ale Carlitosowi udaje się wymknąć wraz z robotnikiem Enrique, z którym przemierza kraj. W jednym z miasteczek, gdzie dorabiają sobie w restauracji, chłopiec odnajduje w książce telefonicznej numer do swego ojca. Oscar zgadza się zabrać go do matki, ale potem się wycofuje z obietnicy. W końcu Enrique podejmuje się zadania dostarczenia chłopca do Los Angeles.
Tymczasem Rosario dowiaduje się od Carmen, dla której Carlitos pracował w Meksyku, że chłopiec zniknął. Matka bez względu na konsekwencje podejmuje decyzję o powrocie do kraju, by odnaleźć syna. Nie ma pojęcia, że szczęście jest tak blisko.

Materiały TVP

[tabs tab1=”Trailer” tab2=”Galeria”]
[tab id=1]

[/tab]
[tab id=2][/tab]
[/tabs]Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.