„Akacjowa 38” od 9 stycznia w TVP2

Obsypany nagrodami hiszpański serial „Akacjowa 38” od 9 stycznia w dni powszednie w TVP2.

Moda na hiszpańskie seriale kostiumowe zdaje się nie przemijać, a tytuły które wprawiają w zachwyt międzynarodową publiczność na szczęście nie omijają Polski. W nadchodzącym roku TVP2 pokaże premierowo wieloodcinkową produkcję „Akacjowa 38” (Acacias 38), która przez lata gromadziła przed telewizorami miliony Hiszpanów i Włochów. Zdobyła także liczne nagrody na coraz popularniejszych festiwalach serialowych i plebiscytach. Premiera w poniedziałek 9 stycznia o godz. 18.45.

Serial twórców „Krawcowej z Madrytu” i „Sekretu” przeniesie widzów do Madrytu z początku XX wieku. Tytułowa „Akacjowa 38” wskazuje na adres kamienicy w dzielnicy należącej do miejskiej elity. Mieszkają w niej zamożne rodziny wraz ze służbą. W wielowątkowej fabule na pierwszy plan wysuwa się historia miłosnego trójkąta: Manueli, Germana i Cayetany. Manuela (Sheyla Fariña) jest sprzątaczką i razem z innymi służącymi mieszka na poddaszu. Przed laty jej losy splotły się z Germanem (Roger Berruezo), zamożnym lekarzem, gdy uratował jej życie. Dziewczyna czuje do niego coś więcej niż wdzięczność, jednak próbuje to ukryć. Przynależność do różnych klas społecznych to nie jedyny powód, dla którego miłość tych dwojga wydaje się niemożliwa. Germán ma żonę, Cayetanę (Sara Miquel), wyrachowaną i przebiegłą, zdolną wyczuć każdy podstęp. Kobieta nie da sobie tak łatwo odebrać męża.

Inspiracją dla autorów serialu „Akacjowa 38” była twórczość hiszpańskich pisarzy, Benita Pereza Galdosa, autora ponad siedemdziesięciu powieści utrzymanych w nurcie realizmu, czy Vicentego Blasca Ibáñeza, otwarcie krytykującego wyzysk klas robotniczych. Ich uwadze nie umknęły również hitowe produkcje tj. „Służące” czy „Downton Abbey”. Stworzyli łącznie siedem sezonów rozpisanych na prawie 1500 odcinków (wersja eksportowa). Produkcja serialu przetrwała nawet trudny czas pandemii.

Więcej informacji niebawem na stronie www.novela.pl/akacjowa-38Comment

  1. Może po sukcesie „Akacjowej 38” TVP pokusi się także o emisję „Sekretu”, który TV Plus przerwał w najlepszym momencie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.