Drugi sezon serialu „Królowa Południa” od 16 sierpnia w Netflixie

Kate del Castillo powraca jako Teresa Mendoza w drugiej części serialu „Królowa Południa”. Premiera 16 sierpnia na platformie Netflix.

Arturo Pérez-Reverte stworzył postać Teresy Mendozy, inspirując się przemytniczką z Sinaloa, o której meksykanie śpiewali narcocorridos. Jej fikcyjne losy opowiedział w powieści „Królowa Południa”. W 2011 roku Kate del Castillo tchnęła w nią życie za sprawą wyprodukowanego przez Telemundo i telewizję RTI serialu o tym samym tytule. Była to pierwsza głośna narconovela, uwielbiana przez miliony Latynosów i sprzedana na cały świat, w tym także do Polski (wciąż znajdziemy ją w katalogu Ipla.tv). W czerwcu 2017 roku amerykańska telewizja dała zielone światło dla produkcji drugiego sezonu, która w kwietniu tego roku ujrzała światło dzienne. Premierowa emisja w Stanach Zjednoczonych każdego wieczora przyciągała przed telewizory około 2 milionów widzów.

W obsadzie obok wspomnianej wcześniej Kate del Castillo pojawili się ponownie Humberto Zurita jako Epifanio Vargas, Alejandro Calva jako Batman czy Cuca Escribano jako Sheila. Dołączyli do nich, m.in. Luisa Gavasa („Krwawe gody”), Raoul Bova („Nasze życie”), Paola Núñez (telenowela „Królowa serc”), Flavio Medina (serial „Osadzony”) czy Mark Tacher (telenowela „Otchłań namiętności”). Dopisaniem dalszych losów Teresy zajęli się Roberto Stopello i Juan Marcos Blanco, autorzy scenariusza do pierwszej części, wspólnie z Miguelem Ferrarim i José Miguelem Núñezem. Nad realizacją czuwali Rodrigo Guerrero i Martha Godoy.

Zarys fabuły: Minęło osiem lat odkąd Teresa Mendoza doprowadziła do porażki kandydującego na prezydenta Meksyku Epifania Vargasa. Dzięki amerykańskiemu programowi ochrony świadków wiedzie spokojne życie we Toskanii pod nową tożsamością. Zarówno dla córki Sofíi, jak i dla reszty świata, jest Maríą Dantes. Wkrótce jednak włoska idylla dobiegnie końca. Wrogowie z przeszłości powrócą, żeby upomnieć się o swoje.Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.