„Przeklęta” – Odcinek 2: Aurora zostaje sierotą

W 2. odcinku telenoweli „Przeklęta”. Umierający Anselmo prosi córkę, aby zamieszkała w stolicy u jego siostry Brígidy. Emisja 12 lipca 2019 o godz. 17.00 w Czwórce.

Rodrigo żegna się z Aurorą przed wyjazdem do zagranicznej szkoły. Wręcza jej krzyżyk, a ona jemu medalik. Po powrocie do domu Aurora zastaje ojca w ciężkim stanie. Anselmo nakazuje córce wyjąć wszystkie oszczędności odłożone w szkatułce i pojechać do stolicy, gdzie mieszka jego siostra Brígida. Wkrótce potem umiera na oczach córki. Aurora biegnie po pomoc do Elsy i Rodriga. Xóchtil wmawia jej, że oboje opuścili hacjendę. Ojciec Basilio odprawia pogrzeb Anselma. Osierocona Aurora staje się łatwą zdobyczą dla Severa, który włamuje się do jej mieszkania, aby ją porwać. Dziewczynce udaje się uciec i wsiąść do samochodu jadącego do stolicy.

Rodrigo melduje się w internacie w Nowym Jorku. Poznaje Luisa, współlokatora z pokoju. Elisa informuje telefonicznie syna o śmierci Anselma oraz zaginięciu Aurory. Aurory zjawia się w domu Brígidy. Kobieta z grymasem przygarnia dziewczynkę pod swój dach. Umieszcza ją w pokoju dla służby i traktuje jak pokojówkę. Mija sześć lat. Aurora wciąż posłusznie wykonuje polecenia Brígidy, nie oczekując w zamian zapłaty. Rodrigo kontynuuje poszukiwania Aurory, chociaż w jego życiu pojawiła się inna kobieta, Pilar, koleżanka z uniwersytetu. Wbrew zakazowi ciotki, Aurora sama dba o swoją edukację i uczy się po kryjomu. Ojciec Basilio podejmuje próbę pojednania Elsy i Apolonii. W przeszłości łączyła je wielka przyjaźń, którą przerwała tragiczna śmierć ich mężów – obaj zginęli w tym samym wypadku samochodowym. Elsa oznajmia księdzu, że pewnych rzeczy nie można przebaczyć.

Opracowanie novela.pl na podstawie materiałów Televisy

PrzeklętaTwój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.